Închide meniul

Vlad Iacob, copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off: “Sper să mai trec prin asemenea emoții!”

Alexandru Ivan Publicat: 12 martie 2023, 15:25

Comentarii
Vlad Iacob, copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off: Sper să mai trec prin asemenea emoții!

Vlad Iacob este administratorul special al lui Dinamo / Facebook Dinamo

Vlad Iacob a fost copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off-ul Ligii 2. Administratorul special al “câinilor” a recunoscut că a trăit partida la intensitate maximă. Iacob a anunțat că formația lui Ovidiu Burcă se va lupta pentru promovare!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vlad Iacob a anunțat că marele merit pentru calificarea lui Dinamo în play-off îl ai jucătorii și staff-ul tehnic, despre care a spus că au rămas împreună în momente dificile.

Vlad Iacob, copleșit după calificarea lui Dinamo în play-off

“Le mulțumim acelor suporteri. Trebuie să mulțumim și providenței, ne-au avantajat rezultatele. Dar băieții au dat dovadă de spirit de luptă și ambiție. Avem încredere că putem reveni acolo unde merităm. Sper să mai trec prin asemenea emoții, cât timp reușim să ne bucurăm împreună.

Au resimțit și jucătorii presiunea, nu mai contează, e bine cum s-a terminat. În play-off, dacă avem stadionul plin, trebuie să luptăm în fiecare meci și să dăm dovadă de curaj“, a spus Vlad Iacob, conform digisport.ro.

Dinamo – Poli Timișoara 1-1

În fața unei asistențe, Dinamo a deschis scorul înainte de pauză, prin spaniolul Iglesias, cu un șut din interiorul careului. „Câinii” n-au reușit însă să se desprindă pe tabela de marcaj și au trăit cu emoții finalul sezonului regulat.

Reclamă
Reclamă

Poli Timișoara a egalat în minutul 81, prin Cătălin Oanea. S-a terminat 1-1, însă Dinamo a prins play-off-ul după ce Unirea Slobozia și FC Brașov au încheiat la egalitate, 2-2.

Dinamo a prins play-off-ul în Liga 2 încă din primul sezon după retrogradare.

Cum arată clasamentul în Liga 2 după ultima etapă

1. CSA Steaua, 19 meciuri, 40 de puncte
2. Poli Iași, 19 meciuri, 40 de puncte
3. Oțelul Galați, 19 meciuri, 36 de puncte
4. Unirea Dej, 19 meciuri, 31 de puncte
5. Gloria Buzău, 19 meciuri, 31 de puncte
6. Dinamo, 19 meciuri, 31 de puncte
7. Unirea Slobozia, 19 meciuri, 31 de puncte
8. Concordia Chiajna, 19 meciuri, 29 de puncte
9. FC Brașov, 19 meciuri, 28 de puncte

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care este cel mai în formă jucător al lui Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58
Girona – Barcelona 2-1. Etapă de coșmar pentru campioana Spaniei. Gazdele au încheiat meciul în 10 oameni
23:38
Mihai Stoica și Victor Angelescu, dialog încins pe subiectul “Radu Petrescu”: “Toată lumea zice că e stelist”
23:18
Daniel Niculae a răbufnit după ce VAR le-a anulat un penalty: “Rezultatele trebuie să se decidă pe teren”
23:06
Suporterii lui Dinamo nu l-au uitat pe Claudiu Niculescu. Ce s-a întâmplat după meciul cu Unirea Slobozia
22:56
Mingea a intrat în poartă la şutul lui Carnat. O nouă eroare de arbitraj
22:49
Alexandru Roșca, verdict categoric după faza controversată din Dinamo – Unirea Slobozia: “100% vă spun”
1 Prima victimă după Universitatea Craiova. Gigi Becali îl scoate din echipă! 2 EXCLUSIVDinamo, acord de principiu cu George Pușcaș. Ultimele detalii despre transferul pregătit de alb-roșii 3 Rezultat uriaş pentru România la bob, la Jocurile Olimpice. Clasare excelentă la jumătatea concursului 4 S-a ales praful de afacerea de 6 milioane de euro a lui Gigi Neţoiu: “Vreţi să ne terminaţi cu totul?” 5 Cuvintele pentru care Dani Coman riscă o suspendare record în fotbalul românesc. FRF i-a făcut dosar 6 E oficial! Atacantul cu 11 goluri la naţionala României s-a transferat la Dinamo: “Ne-am înţeles”
Citește și