Grupele Champions League | PSG – AC Milan 3-0. Mbappe, gol superb! Haaland, dublă în Young Boys – City 1-3. Toate rezultatele

Alex Masgras Publicat: 25 octombrie 2023, 23:30 / Actualizat: 2 noiembrie 2023, 16:02

Grupele Champions League | PSG – AC Milan 3-0. Etapa a treia din grupele Ligii Campionilor a oferit o seară magică. Kylian Mbappe şi Erling Haaland au făcut spectacol în PSG – Milan 3-0 şi Young Boys – City 1-3.

Barcelona a deschis seara şi s-a impus cu 2-1 în faţa celor de la Şahtior. Feyenoord a făcut show cu Lazio. Starul serii a fost Evanilson, care a reuşit un hattrick de senzaţie în Antwerp – Porto 1-4. În total, s-au marcat 28 de goluri.

Grupele Champions League | PSG – AC Milan 3-0, Newcastle – Borussia Dortmund 0-1. Toate rezultatele

• Barcelona – Şahtior 2-1
  • Feyenoord – Lazio 3-1

Ora 22:00

Min. 90: S-au încheiat toate meciurile serii.

Min. 89: PSG – Milan 3-0! Campioana Franţei s-a dezlănţuit. A marcat şi Lee Kang.

Min. 86: Youg Boys – City 1-3. Erling Haaland s-a dezlănţuit şi a reuşit dubla.

Min. 84: Antwerp – Porto 1-4! Evanilson a reuşit hattrick-ul! Porto a făcut spectacol în Belgia.

Min. 84: Leipzig – Steaua Roşie 3-1! Dani Olmo a marcat golul care a adus liniştea în tabăra nemţilor.

Min. 70: Leipzig – Steaua Roşie 2-1! Stamenic a relansat partida. Final nebun de meci.

Min. 69: Antwerp – Porto 1-3! Evanilson a reuşit dubla pentru FC Porto.

Min. 67: Young Boys – City 1-2! Erling Haaland a marcat din penalty. Acesta a fost primul

Min. 59: Leipzig – Steaua Roşie 2-0! Simons a majorat diferenţa.

Min. 54 Celtic – Atletico Madrid 2-2. Alvaro Morata a egalat cu o lovitură de cap!

Min. 54: Antwerp – Porto 1-2! Portughezii au întors rezultatul. Eustaquio a redus la tăcere tot stadionul cu un şut plasat din interiorul careului.

Min 52: Young Boys – Manchester City 1-1! Elia a egalat la doar 4 minute după ce Akanji a deschis scorul.

Min. 50: PSG – Milan 2-0! Kolo Muani a trimis mingea în poartă din 5 metri, după o respingere a lui Maignan.

Min. 48: Young Boys – Manchester City 0-1! Akanji a deschis scorul, din pasa lui Ruben Dias.

Min. 48: Gol anulat pentru PSG! Ousmane Dembele a marcat un gol superb, dar acesta a fost anulat după ce arbitrul a consultat VAR-ul.

Min. 46: Antwerp – Porto 1-1! Evanilson a egalat în primul minut la reprizei a doua.

Min. 45+2: Newcastle – Dortmund 0-1! Nmecha a dat lovitura în prelungirile primei reprize, cu un şut din prima.

Min. 41: Antwerp – Porto 1-0! Yusuf a deschis scorul cu un şut plasat de la 11 metri!

Min. 32: PSG – Milan 1-0! Kylian Mbappe a deschis scorul cu un şut la colţul scurt!

Min. 28: Celtic – Atletico 2-1! Palma a readus-o pe campioana Scoţiei în avantaj.

Min. 25: Celtic – Atletico Madrid 1-1! Antoine Griezmann a egalat din penalty.

Min. 13: Leipzig – Steaua Roşie 1-0! Raum a marcat cu un şut printre picioarele portarului.

Min. 4: Celtic – Atletico Madrid 1-0! Furuhashi  a deschis scorul, după o combinaţie superbă.

Update 22:00: Au început meciurile de la 22:00! PSG – AC Milan 0-0 şi Newcastle – Borussia Dortmund 0-0 sunt meciurile serii.

PSG – AC Milan – echipele de start

PSG: Donnarumma – Hakimi, Marquinhos, Skriniar, Hernandez – Zaire-Emery, Ugarte, Vitinha – Dembele, Kolo Muani, Mbappe

AC Milan: Maignan – Kalulu, Thiaw, Tomori, Hernandez – Musah, Krunic, Reijnders – Pulisic, Giroud, Leao

Min. 90+6: Feyenoord – Lazio 3-1! Victorie uriaşă pentru olandezi!

Min. 90+4: FINAL DE MECI! Barcelona a câştigat cu 2-1 partida cu Şahtior!

Min. 83: Feyenoord – Lazio 3-1! Lazio a redus din diferenţă prin Pedro, care a marcat din penalty.

Min. 74: Feyenoord – Lazio 3-0! Italienii sunt la pământ! Gimenez a reuşit dubla.

Min. 62: Barcelona – Şahtior 2-1! Sudakov a marcat şi a relansat partida.

Min. 45+2: Feyenoord – Lazio 2-0! Nebunie la Rotterdam. Zerrouki a majorat scorul în prelungirile primei reprize.

Min. 37: Barcelona – Şahtior 2-0! Fermin Lopez a majorat scorul din pasa lui Ferran Torres.

Min. 31: Feyenoord – Lazio 1-0! Gimenez a marcat cu un şut plasat din interiorul careului.

Min. 30: Barcelona – Şahtior 1-0! Ferran Torres a deschis scorul! Reuşita atacantului a fost validată cu ajutorul VAR.

Min. 1: Începe meciul dintre Barcelona şi Şahtior!

Echipele de start în Barcelona – Şahtior:

Barcelona: Ter Stegen – Joao Cancelo, Araujo, Martinez, Alonso – Lopez, Romeu, Gundogan – Yamal, Ferran Torres, Joao Felix

Șahtior Donețk: Riznyk – Konoplia, Bondar, Matviyenko, Azarov – Stepanenko – Zubkov, Bondarenko, Sudakov, Kryskiv – Sikan

Barcelona joacă ultimul meci înainte de El Clasico miercuri seară. Real Madrid s-a impus ieri cu 2-1 pe terenul celor de la Braga, iar acum catalanii vor primi vizita lui Şahtior. Echipa lui Xavi este pe primul loc în Grupa H, după victoriile cu Antwerp şi FC Porto.

De partea cealaltă, Şahtior vine după înfrângerea cu FC Porto şi revenirea de poveste din meciul cu Antwerp, când s-a impus cu 3-2 după ce a fost condusă cu 2-0.

De la ora 22:00 vom avea parte de alte confruntări tari din Grupa F. Echipa pregătită de Luis Enrique va încerca să dea uitării prestaţia de la Newcastle, când „coţofenele” s-au impus cu 4-1. Pe Parc des Princes va veni AC Milan, echipă care a remizat în primele două etape şi vine după înfrângerea din Serie A cu Juventus, pe teren propriu.

În aceeaşi grupă, Borussia Dortmund caută primul succes din acest sezon al cupelor europene. Nemţii vin după înfrângerea de la Paris şi remiza de pe teren propriu cu AC Milan, dar vor avea o misiune extrem de grea pe St. James’ Park, cu Newcastle.

Programul de miercuri din UEFA Champions League:

Ora 19:45

Ora 22:00

Braga – Real Madrid 1-2, Sevilla – Arsenal 1-2

Meciurile din Champions League sunt LIVE SCORE pe AS.ro. Bayern Munchen a reuşit să câştige în Turcia, iar Inter a „tremurat” acasă cu Salzburg. Bayern Munchen a învins, în deplasare, scor 3-1, formaţia turcă Galatasaray, în grupa A a Ligii Campionilor. Gruparea italiană Inter Milano a dispus, în grupa D, cu 2-1, de echipa austriacă Salzburg.

Real Madrid a reuşit să câştige pe terenul portughezilor de la Braga. Rodrygo (16) şi Bellingham (61) au înscris în victoria cu 2-1 şi o menţin pe gruparea din La Liga pe primul loc în Grupa C. Acelaşi rezultat s-a înregistrat şi în confruntarea Sevilla – Arsenal. Gabriel Jesus, cu un gol şi un assist, a fost MVP-ul „tunarilor”. Arsenal

Manchester United a obţinut incredibil o victorie pe Old Trafford. Maguire a deschis scorul în minutul 72, dar FC Copenhaga a primit penalty la ultima fază, în minutul 90+4. Abia intrat pe teren, Jordan Larsson, fiul lui Henrik Larsson, nu a reuşit să îl învingă pe Onana. Intervenţia portarului „diavolilor” a fost miraculoasă!

Meciurile de marţi din UEFA Champions League:

0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!
30
23:20
Basarab Panduru a făcut o criză de râs când a văzut clipul de prezentare cu Dan Petrescu: „Nu aş fi făcut niciodată aşa ceva”
30
23:00
„Foarte tare m-am simţit sabotat de Steaua!” Mircea Lucescu, dezvăluiri din culise despre marea lovitură primită în carieră
30
22:50
Vinicius Jr a deschis scorul în Bayern Munchen – Real Madrid după o fază splendidă! Assist de senzaţie al lui Toni Kroos!
30
22:23
Conducerea Rapidului a confirmat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu în Giuleşti: „Ne dorim”! De ce depinde lovitura verii
30
22:11
Suspendare uriaşă primită de Hakim Abdallah, după ce l-a băgat în spital pe Romario Benzar! Lovitură primită de Dinamo
30
21:35
Handbaliştii de la Dinamo s-au calificat în Turneul Final Four al European League! Performanţă de senzaţie, după 20 de ani!