Închide meniul

După ruşinea din Andorra, FCSB nu mai sperie pe nimeni! Anunţul antrenorului macedonenilor: “Va fi mai uşor”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 16 iulie 2025, 9:56

Comentarii
După ruşinea din Andorra, FCSB nu mai sperie pe nimeni! Anunţul antrenorului macedonenilor: Va fi mai uşor

Profimedia

Umilinţa încasată de către FCSB în Andorra, contra celor de la Inter Club D’Escaldes a şocat toată lumea fotbalului. Campioana din Liga 1 a pierdut, scor 1-2, contra semiamatorilor. A reuşit însă accederea în turul 2 preliminar al Champions League datorită victoriei din tur, scor 3-1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul viitoarei adversare a celor de la FCSB a prins curaj. După victoria din prelungiri cu galezii de la The New Saints, Jeton Beqiri, antrenorul de la Shkendija, speră ca echipa sa să dea lovitura în faţa campioanei României.

Shkendija are încredere că o poate elimina pe FCSB

Nord-macedonenii de la Shkendija s-au chinuit cu ‘galezii de la The New Saints în primul tur preliminar. Au reuşit calificarea abia după prelungiri, scor 2-1. Pentru campioana din România urmează dubla cu nord macedonenii. Returul va fi în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY.

Cei de la Shkendija nu au un lot cu mult mai valoros decât aadversarul din Andorra. Cota de piaţă a întregului lot este de 5,1 milioane de euro pe Transfermarkt, de 10 ori mai puțin decât FCSB. Antrenorul celor de la Shkendija are însă mare încredere în echipa sa. Beqiri a declarat că „dubla” cu roș-albaștrii va fi mai ușor de abordat decât cea cu TNS.

Antrenorul adversarei FCSB ştie cum va aborda meciul. Va juca pe contraatac, fiind echipa care pleacă cu șansa a doua la calificare în „dubla” împotriva campioanei României, lucru care nu s-a întâmplat în meciurile cu The New Saints. Mai mult, acesta a numit-o Steaua pe FCSB.

Reclamă
Reclamă

„Steaua (n.r. – FCSB) e un oponent serios, care are o mare tradiție. Îl respectăm, dar avem încredere că vom avea o prestație bună și vom scoate un rezultat pozitiv.

E mai ușor de jucat împotriva unui astfel de oponent decât împotriva celor de la TNS. Suntem campionii Macedoniei de Nord și vom da totul să ne reprezentăm țara cât mai bine posibil pe scena europeană”, a declarat Beqiri, citat de ekipa.mk.

Manșa tur a „dublei” dintre FCSB și Shkendija se va disputa în Macedonia de Nord, marți, pe 22 iulie. Returul va avea loc în România, miercuri, 30 iulie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:18
Benfica – Sporting 1-1. Remiză în „Clasicul” Portugaliei. Echipa lui Jose Mourinho rămâne neînvinsă „acasă”
23:52 5 dec.
Președintele Federației din Turcia a “uitat” de barajul cu România. Declarație arogantă după tragerea la sorți
23:46 5 dec.
“FIFA a aranjat tragerea pentru noi”. Reacţie categorică a americanilor după ce şi-au aflat grupa de la World Cup 2026
23:38 5 dec.
Bilanțul României contra posibilelor adversare de la World Cup 2026: un meci istoric și un discurs memorabil
23:23 5 dec.
Florin Purece, tiradă la adresa colegilor, după 0-3 la Oțelul: „Mă simt umilit. Fac un apel public”
23:00 5 dec.
FIFA anunţă sâmbătă (19:00, AntenaPLAY) programul complet şi stadioanele unde se vor juca meciurile de la World Cup 2026
1 EXCLUSIVMircea Rednic, revenire senzaţională în Liga 1! Are contractul pe masă 2 Lando Norris, cel mai rapid și în a doua sesiune de antrenamente de la Abu Dhabi! Programul complet al weekendului decisiv 3 VIDEOTragerea la sorţi a grupelor World Cup 2026 | România a aflat cu cine poate juca. Cum arată toate grupele 4 S-a decis cine arbitrează confruntarea FCSB – Dinamo 5 VideoLando Norris l-a evitat în ultima secundă pe Verstappen: “Ce face omul ăsta? Era să ne lovim” 6 Victor Piţurcă, atac devastator: “Zero barat! Nu a realizat nimic cu Steaua!” Cine este conducătorul pus la punct
Citește și