Închide meniul

Jurgen Klopp a început să râdă la conferința de presă, după Liverpool – Real Madrid 2-5! Întrebarea care l-a “amețit”

Cosmin Cioboată Publicat: 22 februarie 2023, 13:45

Comentarii
Jurgen Klopp a început să râdă la conferința de presă, după Liverpool – Real Madrid 2-5! Întrebarea care l-a “amețit”

Jurgen Klopp, reacție hilară la conferința de presă după Liverpool - Real Madrid 2-5 / Profimedia

Jurgen Klopp a început să râdă la conferința de presă, după Liverpool – Real Madrid 2-5. “Cormoranii” au fost învinși categoric pe Anfield, în manșa tur a optimilor UEFA Champions League. Echipa lui Carlo Ancelotti a marcat pe bandă rulantă și se gândește deja la sferturile de finală. Chiar dacă echipa sa a fost umilită în fața propriilor fani, Jurgen Klopp a avut puterea să zâmbească și chiar să râdă după meci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Klopp a oferit un moment hilar la conferința de presă de la finalul meciului Liverpool – Real Madrid 2-5. Managerul german a fost pus în încurcătură de întrebarea venită din partea unui jurnalist spaniol.

Jurgen Klopp a început să râdă la conferința de presă, după Liverpool – Real Madrid 2-5

Mai precis, Jurgen Klopp a fost întrebat dacă îl consideră printre cei mai buni fotbaliști din lume pe Vinicius Jr. Atacantul brazilian a strălucit din nou în tricoul lui Real Madrid și a marcat o “dublă” în poarta lui Liverpool.

“Crezi că Vinicius este unul dintre cei mai buni fotbaliști din lume?”, a fost întrebarea adresată de jurnalistul spaniol, în limba engleză, pentru Klopp.

Copleșit de seara tensionată de pe Anfield, Jurgen Klopp i-a uimit pe jurnaliștii prezenți în sala de conferințe. Tehnicianul german și-a pus căștile pe urechi, în așteptarea traducerii din spaniolă în engleză.

Reclamă
Reclamă

“Nu aud nimic. E ok aici?”, a semnalat, confuz, Jurgen Klopp.

Ulterior, jurnaliștii i-au atras atenția managerului de la Liverpool: “A întrebat în engleză!”.

Jurgen Klopp nu s-a putut abține când a realizat ce confuzie a făcut și a început să râdă.

Reclamă

“Am văzut că și tu ai căștile și nici măcar nu am ascultat. Așteptam traducerea”, a explicat germanul.

În cele din urmă, Klopp a răspuns la curiozitatea jurnalistului spaniol:

“Vinicius? Da! Rodrygo, excelent și el. Nici Benzema nu e rău”, a declarat Jurgen Klopp.

Jurgen Klopp, uluit după Liverpool – Real Madrid 2-5

Jurgen Klopp nu și-a putut explica declinul echipei sale, survenit după marcarea golului de 2-0, din minutul 14.

“Începutul a fost extraordinar, a fost perfect, am jucat exact ce voiam. Toată prima repriză a fost bună, cu excepția golurilor încasate. La primul gol, am fost pasivi, nu am urmărit adversarii. Golul doi e o eroare, nu trebuia să se întâmple, dar s-a întâmplat, 2-2.

La prima fază de la reluare, a fost o minge lungă pe Vinicius. Nu știu sigur dacă a fost fault, dar știu că nu e în regulă cum ne-am apărat. S-a făcut 3-2, ceea ce nu ne poate avantaja când jucăm împotriva unei echipe care e atât de bună pe contraatac.

Apoi nu am reușit să ne revenim. Ei au devenit mai încrezători și au marcat goluri superbe. Unul a fost deviat. Așa a decurs jocul, a fost ciudat. 

Aveam cinci sau șase jucători în defensivă, dar niciunul nu ieșea să blocheze. Asta nu ar trebui să se întâmple. Am fost pasivi. Singurul mod în care poți temporiza un joc este prin păstrarea posesiei, dar noi am pierdut mingi în momente importante la începutul părții secunde. 

Vom merge acolo și vom juca fotbal, va fi o provocare imensă. Până atunci, trebuie să jucăm în Premier League și să învățăm ceva din acest meci”, a declarat Jurgen Klopp, citat de BBC.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va câştiga Cristi Chivu titlul în Serie A cu Inter în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:29
O națională riscă să fie exclusă de la barajul pentru Cupa Mondială. De la ce a pornit cazul analizat de FIFA
15:00
Genoa – Inter LIVE SCORE (19:00). Cristi Chivu, față în față cu echipa lui Dan Șucu
14:50
Dumitru Stângaciu nu mai crede în fotbalul românesc: “Din păcate, regresează! E foarte greu să ajungem la Mondial”
14:50
LIVE VIDEOWang Manyu a câştigat finala WTT Finals 2025. ACUM se joacă duelul uriaş Harimoto – Moregard
14:36
Zinedine Zidane revine! Anunțul lui Fabrizio Romano: “Au un acord verbal, pot confirma”
13:56
Dorinel Munteanu, mesaj clar pentru jucători înainte de meciul cu Craiova: “Vorbărie multă, sărăcia omului”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 3 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 4 Clubul uriaş care îl transferă pe Louis Munteanu de la CFR Cluj. Suma uriaşă anunţată! “Se poate face” 5 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 6 Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off
Citește și