Karim Benzema, bornă uriaşă după golul marcat în Real Madrid – Chelsea! Doar Lionel Messi îl depăşeşte

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 aprilie 2023, 22:51

Comentarii
Karim Benzema, bornă uriaşă după golul marcat în Real Madrid – Chelsea! Doar Lionel Messi îl depăşeşte

Profimedia

Karim Benzema a atins o bornă uriaşă după golul marcat în Real Madrid – Chelsea, din prima repriză a turului de pe Santiago Bernabeu. Starul francez al Realului a atins un număr de goluri urişa marcat împotriva echipelor din Anglia în UEFA Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Karim Benzema continuă să scrie istorie pentru Real Madrid în UEFA Champions League. Benzema a marcat golul cu numărul 20 împotriva echipelor din Anglia, în UEFA Champions League.

Karim Benzema, bornă uriaşă după golul marcat în Real Madrid – Chelsea

Lider în acest top este Lionel Messi, cu 27 de goluri marcate împotriva echipelor din Anglia.

Mai mult, Benzema a marcat în 8 din ultimele 9 meciuri jucate de Real Madrid în fazele eliminatorii în UEFA Champions League. Starul francez nu a marcat doar în finala câştigată cu Liverpool, scor 1-0.

Reclamă
Reclamă

De asemenea, Karim Benzema a marcat 18 goluri pentru Real Madrid în toate competiţiile, în 2023. Acelaşi număr de goluri îl are şi Erling Haaland.

Reclamă

Carlo Ancelotti, spectacol la conferinţa de presă: „Cu asta, vă salut”! Antrenorul Realului tânjeşte după un alt trofeu, nu după Liga Campionilor

Carlo Ancelotti a fost foarte binedispus şi a făcut spectacol la conferinţa de presă. Real întâlneşte Chelsea în această seară în prima manşă a sferturilor Ligii Campionilor.

„Don Carlo” a precizat că singurul trofeu care îi lipseşte în ultimul mandat de la Real Madrid este Cupa Regelui. Real va disputa Finala Cupei Regelui luna viitoare, împotriva lui Osasuna.Carlo Ancelotti a răspuns la întrebările jurnaliştilor, iar ofiţerul de presă voia să încheie conferinţa. „Stai”, i-a spus „Don Carlo” acestuia.

„Dacă vom reuși să câștigăm și Cupa Regelui Spaniei, înseamnă că această echipă, în doi ani, a câștigat tot ce se putea câștiga. Sunt echipe care nu reușesc asta în întreaga existență”, a spus apoi antrenorul lui Real Madrid. „Şi cu asta, vă salut”, a punctat Carlo Ancelotti înainte de a termina conferinţa de presă.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va încheia derby-ul etapei din Liga 1: Universitatea Craiova - Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:21

LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Dinamo 1-1. Nebunie în Bănie. Două goluri în două minute

22:21

Reacţia lui Oscar Piastri după ce s-a clasat pe 3 în cursa de la Miami: “Un pas mare înainte”

22:13

LIVE SCOREInter – Parma 0-0. Cristi Chivu, la un egal de intrarea în ISTORIE!

22:08

“Pe final am fost prins pe picior greșit”. Prima reacție a lui Lando Norris după cursa de la Miami

22:01

Reacţia lui Kimi Antonelli după ce a reuşit o victorie istorică în Miami, stabilind un record absolut în Formula 1!

21:35

VIDEOKimi Antonelli a câştigat cursa Marelui Premiu de la Miami, stabilind un record uriaş în Formula 1!

1 Miraculos! O nou-promovată din Europa a cucerit titlul și primul trofeu din istoria de 128 de ani a clubului 2 Rezultatul de care mai are nevoie Cristi Chivu la Inter pentru a câştiga titlul, după ce Napoli a remizat cu Como 3 “Mai bine nu-l am în fața mea”. Dani Coman, dezlănțuit la adresa propriului jucător: “Să nu te ducă capul…” 4 FotoDavid Miculescu și-a cumpărat o mașină de lux. Octavian Popescu și-a însoțit colegul de la FCSB 5 FotoÎn plin proces de divorţ, Ioana Năstase a luat o decizie radicală în privinţa lui Ilie Năstase! 6 Ilie Dumitrescu, variantă “bombă” pentru banca FCSB-ului! Mesaj direct pentru Gigi Becali: “Ar fi o lovitură”
Citește și