Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic: „Va fi un meci diferit. Avem mentalitate de învingători”

De Alex Masgras
Publicat: 12.08.2024, 16:30

Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic: Va fi un meci diferit. Avem o mentalitate de învingători

Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic: "Va fi un meci diferit. Avem o mentalitate de învingători"

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Răzvan Lucescu o avertizează pe Malmo înaintea returului de la Salonic. PAOK va juca în manşa secundă a turului 3 preliminar UEFA Champions League pe teren propriu contra suedezilor de la Malmo.

Câştigătoarea acestei duble va ajunge în play-off-ul Champions League şi va lupta pentru un loc în faza principală a Ligii Campionilor contra câştigătoarei dintre FCSB şi Sparta Praga.

Meciul tur din Suedia s-a încheiat la egalitate, scor 2-2. Răzvan Lucescu are mare încredere în echipa sa înaintea returului, mai ales că PAOK va avea parte de susţinerea fanilor, chiar dacă Malmo este o echipă experimentată în cupele europene:

„Va fi un meci diferit, un alt mediu. Vom avea parte de susţinerea fanilor noştri. Malmo e o echipă cu experienţă în Europa, cu experienţă în meciurile din deplasare. Va fi importantă susţinerea fanilor pentru noi. Primul meci a fost dificil pentru ambele echipe.

Am petrecut o săptămână pentru a ne pregăti şi pentru a consolida încrederea pe care o avem din ultimele trei meciuri bune din Europa. Avem o mentalitate de învingători, o mentalitate a unei echipe care nu renunţă niciodată”, a spus Răzvan Lucescu, citat de sport24.gr.

După returul cu Malmo, PAOK va debuta şi în campionat. În prima etapă, echipa lui Răzvan Lucescu o va întâlni pe Panserraikos. Superliga Greciei se vede anul acesta în AntenaPLAY.

Remiză în Malmo – PAOK, dubla care decide posibila adversară a FCSB-ului! Echipa lui Răzvan Lucescu a fost condusă de două ori

A fost remiză în Malmo – PAOK, dubla care decide posibila adversară a FCSB-ului din play-off-ul UEFA Champions League. Duelul dintre echipa lui Răzvan Lucescu şi campioana Suediei s-a încheiat 2-2.

Formaţia care va câştiga dubla va ajunge în play-off-ul UEFA Champions League, acolo unde o va întâlni pe câştigătoarea manşei dintre FCSB şi Sparta Praga.

Echipa lui Răzvan Lucescu a obţinut doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Malmo, în prima manşă a turului 3 preliminar UEFA Champions League.

Suedezii au deschis scorul în minutul 28 al meciului de pe teren propriu, prin Jansson. Chiar înainte de pauză, Taison a restabilit egalitatea.

În minutul 67, suedezii au revenit în avantaj. Nanasi, care a pasat decisiv la primul gol, a marcat golul secund al celor de la Malmo.

Cu un sfert de oră înainte de final, Abdul Rahman Baba, fundaşul de 30 de ani al celor de la PAOK, a restabilit pentru a doua oară egalitatea. Până la final nu s-a mai marcat, astfel încât calificarea în play-off-ul Champions League se va decide la Salonic.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Luni, Marți și Miercuri de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Olandei e în perioada 23-25 august, LIVE în AntenaPLAY
  • Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

23:39

LIVE TEXTPoli Iaşi – Dinamo 2-2! „Câinii” au restabilit egalitatea în debutul reprizei secunde, după autogolul lui Todoroski

23:10

TAS a respins contestaţia americanilor, care au atacat decizia de a-i acorda Ana Mariei Bărbosu medalia de bronz

22:42

Coşmar pentru Dinamo şi Zeljko Kopic la Iaşi! Doi titulari s-au accidentat în primele 30 de minute

22:26

Penalty după 20 de secunde în Poli Iaşi – Dinamo! Eroare colosală comisă de Samayoa

22:12

FotoImagini rare cu părinţii Mihaelei Cambei! Confesiunea emoţionantă a mamei: „Tot timpul îmi venea să plâng!”

21:44

Rapid, reacţie oficială despre relaţia dintre Cristă Săpunaru şi Neil Lennon: „Nu există nicio tensiune între ei!”

1 FotoIubita lui Max Verstappen, răvăşitoare la nunta surorii sale. Kelly Piquet a atras toate priviriles 2 FotoNadia Comăneci le-a cerut explicaţii arbitrelor după ce România a ratat dramatic bronzul la sol: „Am fost la arbitra şefă”s 3 FotoArmand Duplantis şi-a doborât recordul mondial în proba de săritură cu prăjina! Este al nouălea record mondial pentru suedez!s 4 FotoSoția lui Joyskim Dawa, anunț despre plecarea fundașului de la FCSB: „Are obiective înalte în viaţă!”s 5 FotoJordan Chiles s-a aşezat în genunchi la festivitatea de premiere, după ce i-a „suflat” bronzul româncei Ana Maria Bărbosus 6 FotoIubita fiului Nadiei Comăneci a atras toate privirile la Jocurile Olimpice. Imagini de senzaţie la Pariss

3 zodii vor avea toată luna august 2024 parte de reușite. Norocul e de partea lor

Nativii care au parte de o iubire ca în filme în august 2024. Zodiile ce vor exprimenta flacăra pasiunii