Sadio Mane a respins mingea cu ambele mâini în careu, în Bayern – Inter! Arbitrul s-a dus la monitorul VAR și a considerat că nu e penalty

Cosmin Cioboată Publicat: 1 noiembrie 2022, 23:37

Fază controversată în Bayern - Inter, în UEFA Champions League

Sadio Mane, în prim-plan în meciul de la Munchen

• Sadio Mane a respins mingea cu ambele mâini în careu, în Bayern – Inter
  • Arbitrul s-a dus la monitorul VAR și a considerat că nu e penalty

Sadio Mane a respins mingea cu ambele mâini în careu, în meciul Bayern – Inter, din grupele UEFA Champions League. Faza controversată s-a petrecut în minutul 8 al duelului din Germania, din ultima rundă a grupelor, la scorul de 0-0. Arbitrul central Ivan Kruzliak a fost chemat la monitorul VAR, în urma intervenției controversate a lui Mane.

Inter a pus presiune în debutul meciului de la Munchen, iar Barella a încercat un șut din afara careului. Pe traiectoria mingii s-a aflat Sadio Mane.

Sadio Mane a respins mingea cu ambele mâini în careu, în Bayern – Inter!

În încercarea de a-și proteja fața în momentul șutului lui Barella, Mane a ridicat ambele brațe, ca în gardă la box, și a respins mingea în corner.

Centralul slovac Kruzliak a fost atenționat de arbitrii din camera VAR că a avut loc o fază suspectă de penalty. Arbitrul a mers la marginea terenului și a analizat faza timp de două minute și jumătate, iar în cele din urmă a decis că intervenția lui Sadio Mane a fost regulamentară și a acordat doar corner.

VEZI AICI VIDEO CU FAZA

Bayern și Inter și-au asigurat deja calificarea în primăvara UEFA Champions League, astfel că meciul de la Munchen nu mai avea o miză în contextul clasamentului grupei C.

Cum arăta clasamentul din grupa C, înaintea ultimei runde:

1. Bayern 15p
2. Inter 10p
3. Barcelona 4p
4. Viktoria Plzen 0p

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Vestea proastă pe care a primit-o Ionuţ Radu, cu 3 luni înainte de startul EURO 2024!
Echipa naţională • 19 mart., 10:00
Atletico Madrid - Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
Liga Campionilor • 13 mart., 23:55
Atletico Madrid – Inter 2-1 (3-2 d.l.d). Echipa lui Horaţiu Moldovan s-a calificat dramatic în sferturile de finală
O echipă din Liga a 3-a s-a calificat miraculos în semifinalele Cupei Germaniei!
Bundesliga • 13 mart., 8:46
O echipă din Liga a 3-a s-a calificat miraculos în semifinalele Cupei Germaniei! Pe cine a eliminat, după ce a trecut de Bayern!
Harry Kane, performanţă fantastică în Bayern Munchen - Mainz 8-1
Bundesliga • 9 mart., 18:34
Harry Kane, performanţă fantastică în Bayern Munchen – Mainz 8-1! Englezul a stabilit un nou record în Bundesliga
Mihai Stoica a dezvăluit visul său din 2024: "Asta e tripla mea ideală"
Liga 1 • 2 mart., 20:14
Mihai Stoica a dezvăluit visul său din 2024: „Asta e tripla mea ideală”. Ce îşi doreşte oficialul FCSB