Video

Angel Di Maria, bucurie nebună după golul marcat în Benfica – Porto! Cifre fabuloase pentru starul argentinian

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 septembrie 2023, 0:07

Angel Di Maria, bucurie nebună după golul marcat în Benfica - Porto

• Angel Di Maria, bucurie nebună după golul marcat în Benfica – Porto
  • Starul argentinian şi-a dat jos tricoul pentru a sărbători

Angel Di Maria, bucurie nebună după golul marcat în Benfica – Porto. Starul argentinian şi-a dat jos tricoul pentru a sărbători golul marcat cu Porto. Marele derby din Liga Portugal a fost live în AntenaPLAY.

Angel Di Maria are un sezon de vis la Benfica. Starul argentinian este golghterul echipei în acest sezon.

Angel Di Maria, bucurie nebună după golul marcat în Benfica – Porto

Angel Di Maria a marcat, cu Porto, al 5-lea gol din acest sezon. Di Maria a înscris în minutul 68 al derby-ul cu Porto, cu un şut deviat din interiorul careului.

Fază controversată în Benfica – FC Porto! Arbitrul l-a eliminat pe Fabio Cardoso

Fază controversată în Benfica – FC Porto. Un fundaș din lotul echipei pregătite de Sergio Conceicao a fost eliminat în prima repriză a duelului de pe Estadio da Luz. Derby-ul dintre Benfica și FC Porto contează pentru etapa a 7-a a noului sezon din Liga Portugal. Meciul săptămânii în Europa se vede LIVE în AntenaPLAY.

În minutul 19 al „clasicului” din campionatul Portugaliei, Fabio Cardoso a fost eliminat după o intervenție asupra lui Neres. Totuși, fotbalistul „dragonilor” a atins prima dată mingea, înainte de a-l doborî pe jucătorul de la Benfica.

Astfel, după această intervenție, „dragonii” sunt nevoiți să joace restul partidei în 10 oameni. Acest lucru o pune în mare dificultate pe FC Porto, echipă care ocupa poziția a 2-a în Liga Portugal, înainte de fluierul de start al meciului.

Totuși, echipa lui Conceicao a arătat, la finalul primei reprize, ca o echipă mare și și-a creat ocazii chiar dacă cei de la Benfica au avantajul omului în plus. Oaspeții au fost aproape să marcheze în minutele 18 (prin Joao Mario) și 40 (prin șutul lui Pepe, care a fost respins seznațional de către Trubin, portarul celor de la Benfica).

Video cu eliminarea lui Fabio Cardoso

Cine va câştiga titlul mondial de Formula 1 în 2024?

Vizela – Estoril se joacă ACUM. Benfica – Portimonense (20:00) şi Rio Ave – Sporting (22:30) LIVE VIDEO în AntenaPLAY
Guimaraes - Casa Pia 0-2
AntenaPLAY • 0:30
Guimaraes – Casa Pia 0-2 a fost în AntenaPLAY. Programul complet al etapei cu numărul 23 din Liga Portugal
A murit Artur Jorge, antrenorul uriaş care a câştigat Cupa Campionilor cu Porto
Extra • 22 feb., 14:07
Benfica - Vizela LIVE VIDEO
AntenaPLAY • 18 feb., 23:55
Benfica – Vizela 6-1 şi Braga – Farense 2-1 au fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Spectacol total în Liga Portugal
Famalicao - Rio Ave (22:15) LIVE VIDEO în AntenaPLAY
AntenaPLAY • 17 feb., 0:24
Famalicao – Rio Ave 2-1 a fost în AntenaPLAY. Programul complet al etapei cu numărul 22 din Liga Portugal
Semne zodiacale care sunt obsedate de culoarea negru. Află dacă te numeri printre ele

4 semne zodiacale care conduc lumea în 2024. Ei sunt nativii care au parte de tot norocul din lume