Închide meniul

Antrenorul de la Benfica, replică tranşantă pentru critici după eşecul din prima etapă: “Responsabilitatea e a mea!”

Viviana Moraru Publicat: 12 august 2024, 15:38

Comentarii
Antrenorul de la Benfica, replică tranşantă pentru critici după eşecul din prima etapă: Responsabilitatea e a mea!

Roger Schmidt/ Profimedia

Antrenorul de la Benfica a avut o replică tranşantă pentru critici, după eşecul din prima etapă a noului sezon. Roger Schmidt şi-a asumat întreaga responsabilitate, după înfrângerea cu Famalicao.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Famalicao a produs surpriza şi a învins-o cu 2-0 pe Benfica, în prima etapă a sezonului din Liga Portugal. Campionatul se vede live în AntenaPLAY.

Antrenorul de la Benfica, replică tranşantă pentru critici după eşecul din prima etapă

Roger Schmidt a tras concluziile, după ce Benfica a fost învinsă. Acesta a subliniat că duelul a fost unul dificil, şi a transmis un mesaj şi pentru fani, care au fost extrem de nemulţumiţi de rezultat.

“Meciul a fost dificil, Famalicao a meritat victoria. E dificil să explic ce s-a întâmplat. Jucătorii au fost foarte motivaţi şi s-au antrenat foarte bine.

Responsabilitatea e a mea. După cinci săptămâni de antrenamente, trebuie să sper că jucătorii sunt la cel mai bun nivel al lor. Echipa însă nu a fost agresivă, nu a fost compactă.

Reclamă
Reclamă

(N.r. Răspuns pentru fani) Am vrut să începem sezonul bine şi e normal ca fanii să fie dezamăgiţi. Fanii Benficăi au mereu aşteptări foarte mari, dar e important să ne revenim în următorul meci. Nu am putut câştiga acest meci, suntem dezamăgiţi, dar ne gândim la următorul acum”, a declarat antrenorul de la Benfica, conform ojogo.pt.

Angel Di Maria și-a prelungit contractul cu Benfica

Angel Di Maria și-a prelungit contractul cu Benfica! Campionul mondial din 2022 va rămâne, pentru încă un sezon, în Liga Portugal!

Oficialii lui Benfica au anunțat, prin intermediul unei postări pe rețelele de socializare, că Angel Di Maria și-a prelungit contractul cu echipa, până în anul 2025.

Reclamă

„Încă un an cu vulturul pe piept!”, au notat lusitanii.

În stagiunea precedentă fostul jucător al lui Real Madrid a avut evoluţii spectaculoase, prin care şi-a trecut în cont 9 goluri şi 11 pase decisive, în Liga Portugal.

Di Maria a fost aproape de plecarea de la Benfica în această perioadă de mercato, la Rosario Central, clubul care l-a lansat în lumea fotbalului.

Totuși, mutarea nu s-a mai materializat după ce familia superstarului a fost amenințată.

Un grup de infractori i-au trimis surorii lui Di Maria un cap de porc, străpuns de un glonț, alături de un mesaj: transferul la Rosario nu trebuie să se materializeze, pentru ca familia să nu ajungă la fel ca animalul, notează presa britanică.

Înapoi la Homepage
Reclamă

O va duce Mirel Rădoi pe FCSB în Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:31
VideoJose Mourinho a răbufnit după Benfica – FC Porto 2-2: “M-a făcut trădător de 50 de ori! În trecut erau la picioarele mele”
10:21
“Am vorbit cu Pițurcă”. Gigi Becali a făcut schimbarea pe bancă după ce a discutat cu el
10:09
Când debutează Mirel Rădoi la FCSB
10:00
VideoNew York Knicks – Los Angeles Lakers 97-110. Fără LeBron, “Hollywood” a câştigat bătălia cu “Broadway”. Doncic a făcut show
9:45
Cine a făcut ofertă de 50 de milioane de euro pentru Radu Drăguşin: “Ne-a sunat cineva…”
9:31
Mirel Rădoi a ales pe cine bagă în poartă la FCSB. Ce se întâmplă cu Târnovanu
1 EXCLUSIVPrima decizie luată de Mirel Rădoi după ce a devenit antrenor la FCSB! Singurul lucru pe care Gigi Becali i l-a interzis 2 Primul titular care pleacă de la FCSB cu Mirel Rădoi antrenor 3 Gigi Becali a anunţat noul antrenor de la FCSB! Surpriză uriaşă 4 EXCLUSIVCe surpriză! Pe cine aduce Mirel Rădoi la FCSB. Anunţul lui Gigi Becali 5 Gigi Becali i-a decis viitorul lui Mihai Stoica după ce Charalambous şi Pintilii au demisionat! 6 Mirel Rădoi schimbă sistemul la FCSB. Cu cine va juca în atac. Gigi Becali a dat informaţiile
Citește și