Închide meniul
VIDEO

Jucătorii Benficăi, aşteptaţi de fani la autocar, după eşecul ruşinos cu Casa Pia, 1-3! Reacţia antrenorului Bruno Lage

Publicat: 26 ianuarie 2025, 8:59

Reclamă
Jucătorii Benficăi, aşteptaţi de fani la autocar, după eşecul ruşinos cu Casa Pia, 1-3! Reacţia antrenorului Bruno Lage

Jucătorii Benficăi, la finalul meciului cu Casa Pia - Profimedia Images

Benfica a pierdut meciul din etapa a 19-a din Liga Portugal. În direct în AntenaPLAY, „vulturii” au fost învinşi în deplasare de Casa Pia, cu 1-3, şi au rămas la şase puncte în spatele rivalei Sporting.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La finalul partidei, fanii care nu au putut suporta a patra înfrângere a sezonului i-au aşteptat pe jucători la autocar şi i-au huiduit pe fotbaliştii lui Bruno Lage. Antrenorul a fost cel care a încercat să îi calmeze pe suporteri.

Fanii Benficăi şi-au pierdut răbdarea cu jucătorii

„Vă rugăm să ne susţineţi şi voi face tot posibilul. Sprijiniţi-ne şi voi rezolva problema”, le-a cerut antrenorul, fără să-i convingă.

După primele 19 etape disputate în Liga Portugal, Benfica e pe locul 2, cu 41 de puncte, cu şase mai puţine decât liderul Sporting. Benfica poate ajunge pe poziţia a treia, dacă Porto o va învinge duminică pe Santa Clara. Partida se va disputa de la ora 20:00, live în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

Benfica speră la barajul optimilor Champions League

Pentru Benfica, urmează duelul crucial din deplasare cu Juventus, unul în urma căruia speră să obţină calificarea în play-off-ul optimilor Champions League. Lusitanii au 10 puncte şi sunt pe locul 21 în grupă.

PSV, Club Brugge, Benfica, PSG, Sporting, Stuttgart, Manchester City, Dinamo Zagreb și Șahtior luptă pentru ultimele bilete spre barajul pentru optimi. Meciurile din ultima etapă a grupei vor avea loc miercuri, de la ora 22:00.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:33

VideoRevenire spectaculoasă a Mihaelei Buzărnescu! Jucătoarea de tenis a urcat…pe motor

21:06

VideoJurnal Antena Sport | Pasiunea ascunsă a Mihaelei Buzărnescu

21:03

VideoJurnal Antena Sport | Probleme pentru Mirel Rădoi înaintea derby-ului cu FCSB!

21:01

VideoJurnal Antena Sport | Primul pilot din lume cu dizabilităţi, la Chefi la cuţite

21:00

Barcelona – Borussia Dortmund şi PSG – Aston Villa, LIVE SCORE (22:00). Dueluri spectaculoase în sferturile Champions League

20:26

EXCLUSIVAntonio Luna, verdict în lupta pentru titlu! Ce a spus despre FCSB şi CFR Cluj

1 Adrian Şut a semnat cu o nouă firmă de impresariat şi a fost prezentat oficial: „Bun-venit” 2 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 3 „Neţoiu a plâns” Dumitru Dragomir a vorbit despre momentul care l-a dărâmat pe finanţatorul Voluntariului! Ce sfat i-a dat 4 Presa din Spania a dat de pământ cu Real Madrid, după umilinţa cu Arsenal: „Lovitură mortală!” 5 „Cutremur” la Real Madrid! Florentino Perez vrea să îl schimbe pe Carlo Ancelotti! Cine ar urma să îi ia locul 6 Ioan Ovidiu Sabău a anunţat că vrea să se retragă. Decizie radicală luată de antrenorul lui U Cluj
Citește și