Transfer de senzaţie pregătit de Porto! Un fost star de la Real Madrid e aşteptat în Liga Portugal

Viviana Moraru Publicat: 22 iulie 2024, 21:13

Comentarii
Transfer de senzaţie pregătit de Porto! Un fost star de la Real Madrid e aşteptat în Liga Portugal

Fanii lui Porto, în timpul unui meci/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Porto pregăteşte un transfer de senzaţie, în această vară, pentru a cuceri titlul în sezonul viitor. James Rodriguez este dorit de către “dragoni”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Liga Portugal se vede live în AntenaPLAY. Noul sezon va debuta luna viitoare, pe nouă august.

Transfer de senzaţie pregătit de Porto

Conform presei lusitane, James Rodriguez şi-a exprimat dorinţa de a se întoarce la Porto. Straul columbian, care recent a evoluat în finala Copei America, a mai fost jucătorul “dragonilor” în perioada 2010 – 2013, fiind transferat ulterior de AS Monaco, în schimbul sumei de 45 de milioane de euro.

Jurnaliştii lusitani mai menţionează faptul că se poartă negocieri pentru transferul lui James Rodriguez. Totuşi, un posibil impediment în privinţa mutării columbianului în Liga Portugal ar fi salariul acestuia.

În prezent, James Rodriguez evoluează la Sao Paulo, formaţie din prima ligă din Brazilia. Mijlocaşul de 33 de ani mai are contract cu formaţia sud-americană până în vara lui 2025.

Reclamă
Reclamă

James Rodriguez a evoluat timp de patru sezoane la Real Madrid, între 2014 şi 2017 şi între 2020 şi 2021. Acesta a reuşit să cucerească două trofee Champions League alături de “galactici”, bifând în total 125 de meciuri în tricoul formaţiei de pe Santiago Bernabeu.

Porto şi-a asigurat viitorul! Cine e fotbalistul de 17 ani care vrea să scrie istorie pe Dragao

FC Porto şi-a asigurat viitorul. Rodrigo Mora, tânărul de 17 ani al formaţiei lusitane, a semnat un nou contract valabil până în 2027. Tânărul crescut de FC Porto este unul dintre cei mai promiţători jucători ai Portugaliei la ora actuală şi visează să câştige titlul. Noul sezon din Liga Portugal se vede LIVE în AntenaPLAY.

La Campionatul European U17, el a marcat 5 goluri şi a dus-o pe Porgualia până în finală, fiind introdus de UEFA şi în echipa ideală a turneului. Prestaţiile excelente de la juniori l-au convins pe Vitor Bruno să îl aducă la echipa mare.

Reclamă

FC Porto i-a oferit şi un nou contract şi s-a asigurat că se va bucura de serviciile lui Mora până în 2027. Tânărul este extrem de încântat, dar şi recunoscător, pentru oportunitatea de a juca la echipa mare:

Sunt foarte fericit. Vreau să le mulţumesc celor din club pentru încrederea oferită şi le promit că voi face totul pentru a onora acest contract. Toată lumea visează să intre în acest vestiar. Sper că voi avea parte de multe bucurii aici.

Abia aştept să văd Dragao plin, dar acum mă concentrez numai pe antrenamente. Primul meu vis este să îmi fac debutul la echipa mare, după care vreau să devin campion cu FC Porto”, a declarat Rodrigo Mora, potrivit fcporto.pt.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Azi e El Clasico. Cum se termină derby-ul Barcelona - Real Madrid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:15

Dinamo, anunț de ultimă oră despre sigla clubului: “Vom demara acest proces”

12:41

Omul care a “trădat” FCSB pentru Steaua a dat lovitura! Nu mai reușise asta de apoape 600 de zile

12:14

Paul Anton a semnat! Anunţul făcut în ziua în care a împlinit 35 de ani

12:04

Ultimele detalii despre problema medicală a lui Alex Dobre. Ce a pățit mai exact jucătorul Rapidului

11:45

Arbitrul contestat în trecut de Universitatea Craiova va conduce finala Cupei României cu U Cluj

11:36

Supercomputerul a făcut calculele! Ce șanse au Barcelona și Real Madrid să câștige în El Clasico

1 Continuă coșmarul pentru un club din play-out! N-a primit licența de Liga 1 nici după apel: “Mergem la TAS” 2 Ofertă de 7 milioane de euro pentru o vedetă a Universităţii Craiova. Mihai Rotaru a dat răspunsul pe loc 3 Ion Ţiriac împlineşte 87 de ani! Cadou între miliardari: ce a putut primi de la Bernie Ecclestone 4 UPDATEPanică uriaşă la Rapid. Alexandru Dobre, transportat la spital după ce i s-a făcut rău pe aeroport. Ultimele vești 5 Sorana Cîrstea, conferinţă de presă pentru istorie! Ce a spus despre români şi despre Simona Halep şi Irina Begu 6 Imaginea postată de Andrei Cordea la miezul nopţii, după controversa uriaşă din CFR Cluj – Universitatea Craiova 0-0
Citește și