Închide meniul

Marius Lăcătuş a răbufnit după declaraţiile date de Chipciu la adresa celor de la CSA Steaua: “Voia să fie primit cu flori?!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 29 septembrie 2023, 21:02

Comentarii
Marius Lăcătuş a răbufnit după declaraţiile date de Chipciu la adresa celor de la CSA Steaua: Voia să fie primit cu flori?!

Profimedia

Marius Lăcătuş a răbufnit după ce a văzut declaraţiile date de Chipciu la adresa celor de la CSA Steaua. Lăcătuş i-a transmis jucătorului de la Universitatea Cluj că ar fi mai bine să se preocupe de prestaţiile sale din teren.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Lăcătuş spune că reacţia lui Chipciu a fost una “negativă” şi că nu e nici primul şi nici ultimul jucători care a fost huiduit de fanii echipei adverse.

Marius Lăcătuş a răbufnit după declaraţiile date de Chipciu la adresa celor de la CSA Steaua

Ce comentariu să fac, ar avea cine să facă comentarii dacă se dorește acest lucru, mă refer la cei din clubul Steaua, la cei din firma de echipamente. Are cine să reacționeze.

Chipciu pe mine mă miră. Din câte am văzut, în ultimul timp, a mai avut ieșiri la interviuri, și după meciul cu CFR Cluj. Acolo se referea la propria persoană, dar când începi să vorbești prea mult despre alții, te preocupă mai puțin ce faci tu pe teren.

Ar trebui să îl preocupe mai mult asta. Voia să fie primit cu cu flori? Era o rivală și juca în deplasare. El nu e un jucător tânăr, să zici că mai învață, a avut o reacție negativă, nu s-a obișnuit cu atmosfera. E un jucător cu experiență și nu e primul stadion pe care a fost huiduit”, a spus Marius Lăcătuş la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Alex Chipciu a răbufnit, după ce a marcat în Steaua – U Cluj

Alex Chipciu a răbufnit, după ce a marcat în Steaua – U Cluj. „Şepcile roşii” au câştigat cu 3-1 partida din prima etapă a Cupei României, disputată în Ghencea. Primul gol al formaţiei lui Ioan Ovidiu Sabău a fost marcat de Alex Chipciu, fost jucător la FCSB. Chipciu nu s-a ferit să îşi exprime părerea despre actuala echipă a celor de la CSA Steaua.

La finalul meciului din Ghencea, Alex Chipciu, fost jucător la FCSB, nu s-a ferit să îşi exprime părerea despre echipa din liga secundă pe care a întâlnit-o în grupele Cupei României. Chipciu a avut un mesaj dur, spunând că nu ar mai fi ţinut cu Steaua în copilărie, dacă formaţia celor de la CSA este adevărata Steaua.

„Doamne fereşte! Dacă aici e Steaua, am luat-o razna! Dacă eram copil, nu mai ţineam cu Steaua, dacă asta e Steaua… Cu echipamentul ăla fake şi… Doamne fereşte! Suntem bătaie de joc noi ca ţară oricum”, a zis Alexandru Chipciu, la finalul meciului dintre CSA Steaua şi U Cluj.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30 14 dec.
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23 14 dec.
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09 14 dec.
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 4 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 5 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute 6 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1
Citește și