Închide meniul

Marius Şumudică a bătut cu pumnul în masă după ce Gaziantep a ratat transferul lui Alibec. "În scurt timp ne vom despărţi!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 septembrie 2020, 19:06

Comentarii
Marius Şumudică a bătut cu pumnul în masă după ce Gaziantep a ratat transferul lui Alibec. "În scurt timp ne vom despărţi!"

Marius Şumudică şi-a pierdut răbdarea cu başkanul de la Gaziantep

Chiar dacă başkanul i-a făcut pe plac şi l-a transferat pe Alexandru Maxim, Şumudică îşi dorea cu orice preţ să se poată baza şi pe atacantul Astrei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică, pe picior de plecare de la Gaziantep

"Nu ştiu dacă erau bani mulţi, erau bani pe care îi merita clubul Astra. Şi Denis merita banii respectivi. Dar noi nu suntem în posibilitatea de a plăti, este ruşinos!

Probabil că o sa fie unul dintre motivele pentru care, în scurt timp, ne vom despărţi. E aproape plin (n. r. paharul)", a spus Marius Şumudică pentru PRO TV.

Alibec tocmai a primit o ofertă de la Ferencvaros. Este în negocieri avansate cu campioana Ungariei, care a produs surpriza în Champions League. A eliminat-o pe Dinamo Zagreb, scor 2-1, şi este la un pas de faza grupelor. Trebuie să o elimine şi pe Molde pentru a-şi îndeplini obiectivul şi a primi milioanele de euro de la UEFA.

Gaziantep era dispusă să achite, în schimbul lui Alibec, 800.000 de euro şi 30% dintr-un viitor transfer. Oficialii Astrei au fost la un pas să accepte oferta turcilor, dar acum sunt tentaţi să îşi lase golgheterul să plece în Ungaria.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:08
Momente tensionate la Miercurea Ciuc! Fanii lui Dinamo, ciocniri cu jandarmii. Andrei Nicolescu a intervenit
22:42
Luka Modric a fost prezentat oficial la AC Milan. Croatul va purta numărul 14 pe San Siro
22:15
LIVE TEXTCsikszereda – Dinamo 2-2. Meci nebun la Miercurea Ciuc. Meciul întrerupt, din cauza stingerii nocturnei
22:07
Alexandru Musi, gol la debut în tricoul lui Dinamo. Reuşită după 16 minute în meciul cu Csikszereda
21:58
Gigi Becali ar putea renunţa la un alt jucător: “Nu a achitat clauza” Detalii de la negocieri
21:48
Real Madrid şi-a anunţat cel mai nou transfer. Mutare de 50 de milioane de euro făcută de trupa “blanco”
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Scandal în Spania, după petrecerea de majorat a lui Lamine Yamal. Starul Barcelonei va fi dat în judecată 3 Au retrogradat în liga a doua, dar fanii au rămas lângă echipă: peste 18.000 de abonamente vândute! 4 Marele dezavantaj al lui David Popovici în lupta cu Pan Zhanle şi cu istoria, la Campionatele Mondiale de nataţie 5 Sorin Cârțu s-a dezlănţuit! A desfiinţat arbitrajul din meciul cu UTA: “Ai băgat în joc o echipă” 6 “Te mai întorci la Rapid?” Marius Șumudică a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre relația cu Dan Șucu
Citește și