“Ne dorim să fim cei mai buni!” Viitorul, anunţ oficial despre fuziunea cu Farul Constanţa

Mihai Ispas Publicat: 17 iunie 2021, 18:18

Comentarii
Ne dorim să fim cei mai buni! Viitorul, anunţ oficial despre fuziunea cu Farul Constanţa

Viitorul, anunţ oficial despre fuziunea cu Farul

Fuziunea dintre Farul, cea mai renumită echipă din Constanţa, şi Viitorul, cu care Gică Hagi a adus titlul la Ovidiu, este o chestiune de zile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Viitorul, anunţ despre fuziunea cu Farul

„Vă anunțăm cu bucurie începerea unui nou proiect în fotbalul constănțean – Împreună suntem mai puternici – prin care ne dorim să fim cei mai buni!

Luni, 21 iunie, de la ora 12.00, la Sala Viena (zona SPA) de la Hotelul Iaki din Constanța, vom organiza o conferință de presă la care vor participa, alături de toți cei implicați în acest proiect, numeroase legende ale fotbalului constănțean precum și reprezentanți ai suporterilor noștri.

Pornind de la tradiția fotbalului de la malul mării, vom îmbina trecutul cu prezentul pentru a construi viitorul și a duce această iubire a tuturor suporterilor constănțeni la nivelul pe care cu toții îl dorim”, se arată în comunicatul emis de Viitorul.

Ce nume va avea noua echipă şi unde va juca

Gică Popescu, preşedintele Viitorului, a anunţat încă de săptămâna trecută că tratativele au intrat în linie dreaptă.

Reclamă
Reclamă

„Au avansat (n.n. negocierile dintre Viitorul și Farul). Sper să se rezolve în cât mai scurt timp, în câteva ore, zilele următoare. Cred că șansele de performanță vor fi foarte mari dacă cele două echipe se unesc. Farul rămâne o echipă mare în fotbalul românesc. Cred că este cel mai bine dacă cele două echipe se vor uni.

Mereu am avut în plan să ducem acest proiect pe o treaptă superioară. Nu am putut anul trecut, dar noi vrem să facem un pas către performanță, să ducem clubul către o altă dimenisune, dar nu putem face asta singuri. Există tatonări și sperăm să facem pasul către o nouă dimensiune a clubului”, a declarat Gică Popescu, pentru prosport.ro.

Echipele lui Hagi și Marica ar putea juca pe un stadion modern la Constanța. Noua entitate ar urma să poarte numele echipei fanion a orașului, Farul, la care Hagi a jucat în tinereţe.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Care va fi finala Champions League din acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:05

LIVE VIDEORomânia – China 1-1, la Campionatul Mondial, Divizia I/B (LIVE în AntenaPLAY,). “Tricolorii” vor o nouă victorie

14:53

FRF a anunţat cele 9 echipe din Liga 1 care au primit licenţa pentru cupele europene. Cine lipseşte de pe listă

14:14

Posibila revenire a lui Elias Charalambous la FCSB, subiect de discuție pentru Lucian Filip: “Normal că am vorbit”

13:55

VIDEOMartín Palermo reloaded! Atacantul de 7 milioane de euro a ratat trei penalty-uri în același meci

13:39

Cele mai tari informații despre trofeul World Cup. Cum a fost ascuns într-o cutie de pantofi sau furat de 2 ori

12:42

VideoLA Lakers, învinsă din nou de Houston Rockets. Trupa lui LeBron ratează a doua șansă să închidă seria din prima rundă

1 „Nu a făcut ca alții, e inteligent!” Cuvinte de aur de la Mourinho pentru Chivu! Ce mesaj i-a transmis: „Voi fi acolo!” 2 Dorit de FCSB şi Dinamo, Ioan Vermeșan şi-a dat acordul. Cu cine semnează 3 Iftime l-a dat de gol pe Gigi Becali. Ei sunt cei doi antrenori pe care îi vrea la FCSB: “M-a întrebat” 4 Răzvan Lucescu a dezvăluit numele echipei pe care nu o va mai antrena niciodată: „Nu vreau să discutăm despre acest subiect” 5 Ce nu mănâncă niciodată Gică Hagi. “De 5 ani” a renunţat la acest aliment 6 „Au bătut palma!” Surpriză de proporții! Unde va juca Paulo Dybala în sezonul următor
Citește și