Închide meniul

“O dezamăgire!” Alexandru Cicâldău, pus la zid. Turcii l-au făcut praf după ultimul meci la Galatasaray

Alexandru Ivan Publicat: 7 februarie 2022, 16:34

Comentarii
O dezamăgire! Alexandru Cicâldău, pus la zid. Turcii l-au făcut praf după ultimul meci la Galatasaray

Alexandru Cicâldău nu va mai juca la Galatasaray / Profimediaimages

Alexandru Cicâldău a jucat 82 de minute în meciul cu Alanyaspor și a atins balonul de numai 22 de ori. Jurnaliștii turci consideră că transferul românului la Galatasaray este o dezamăgire.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Cicâldău, pus la zid în Galatasaray

”Este absent din joc! Jucătorul român, în care Galatasay a investit 6,5 milioane de euro, a jucat din nou slab în partida cu Alanyaspor. Alex Cicâldău este o dezamăgire. A început bine sezonul dar, per total, nu este prea activ. A stat 82 de minute pe teren în meciul cu Alanyaspor și a atins mingea doar de 22 de ori. În plus, a pierdut toate duelurile cu adversarii”, au scris jurnaliștii de la Ajansspor.

În acest sezon, Alexandru Cicâldău a evoluat pentru Galatasaray în 27 de partide, în toate competițiile, și are în cont cinci goluri și două pase decisive. Galatasaray se află pe locul 13 în clasament, la doar trei puncte de retrogradarea din Super Lig.

Marius Șumudică, demis de la Malatyaspor

Nu doar Moruțan și Cicâldău o duc rău în Turcia.  Marius Şumudică a fost dat afară de la Malatyaspor. Anunţul oficial a fost făcut de turci pe contul oficial de Intagram.

„Ne-am despărţit de directorul sportiv Marius Şumudică. Vrem să îi mulţumim lui Marius Şumudică şi echipei lui pentru serviciile depuse şi le urăm succes pe viitor”, a fost mesajul turcilor de la Yeni Malatyaspor.

Reclamă
Reclamă

Şumudică avea deja mari probleme la Malatyaspor, mai mulţi jucători plecând deja de la echipă. Şumi s-a prezentat însă la antrenamente, aşteptând un anunţ oficial.

După despărţirea de Marius Şumudică, Malatyaspor rămâne pe ultimul loc în Turcia, cu doar 16 puncte adunate în primele 23 de etape. Yeni e la 10 puncte de primul loc de salvare de la retrogradare.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:00
„I-am demolat”. Reacția croaților după ce Dinamo Zagreb a umilit-o pe FCSB în Europa League
0:43
Mihai Stoica, convins că FCSB e OUT din Europa. Singurul lucru bun după umilinţa cu Dinamo Zagreb!
0:31
„Suntem varză”. Daniel Bîrligea, cea mai dură reacție după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1: „Nici nu știam că nu mai joc”
0:24
“Mai speraţi la calificare?” Răspunsul lui Darius Olaru după umilinţa suferită de FCSB la Zagreb
0:20
Elias Charalambous, discurs fără precedent după rușinea de la Zagreb: „Trebuie să ne trezim! Nu am fost o echipă”
0:08
Ce șanse de calificare are FCSB în „primăvara europeană”, după eșecul la scor cu Dinamo Zagreb
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 4 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și