La doar 18 ani, Octavian Popescu a devenit titular în echipa lui FCSB, iar Gigi Becali visează să obţină 100 de milioane de euro în schimbul lui. Puştiul antrenat de Anton Petrea este însă acuzat că foloseşte un limbaj nepotrivit în dialogul cu arbitrii din Liga 1.
Cristi Balaj, despre Octavian Popescu: "Cunosc anumite expresii folosite şi ar fi păcat de el"
Cristi Balaj l-a dat de gol pe Octavian Popescu. Fostul arbitru spune că a discutat cu centralul partidei dintre FCSB şi Voluntari, Florin Andrei.
”Vorbeam cu arbitrul şi îl lăudam şi discutam despre el, îi lăudam viteza. Am fost dezamăgit să aflu modalitatea prin care el comunică şi se adresează arbitrilor. Extrem de urât, n-aş vrea să dezvolt.
E extrem de tânăr, ar fi păcat să-şi atragă o antipatie din partea arbitrilor, pentru că ar fi un război pierdut în final şi e trist pentru el. Nu mi-am imaginat, cunosc anumite expresii folosite şi ar fi păcat de el, pentru că ne pasă.
(…) Sper ca cei din conducerea FCSB-ului să ţină cont de ce le spun şi o să le dau şi exemple şi le dau şi numele arbitrilor, dacă vor să-i sune”, a declarat Cristi Balaj la Telekom Sport.
Octavian Popescu a surprins şi prin dialogul inedit purtat cu Meme Stoica pe reţelele sociale. În actualul sezon al campionatului, Popescu a jucat 11 meciuri în campionat, dintre care 6 au fost ca titular. El a reuşit 2 pase decisive.
- Octavian Popescu are 18 ani
- El a jucat 11 meciuri în campionat
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Răsturnare de situaţie: Dani Coman, reclamat de FRF şi CCA după scandalul uriaş cu Radu Petrescu
- “Până la ultima picătură de energie!” Leonard Doroftei, mesaj pentru tricolori, înainte de barajul Turcia – România
- “Cum comentaţi `Burleanu l-a băgat pe Gică Popescu în puşcărie`”? Răspunsul dat de preşedintele FRF
- Finala Cupei Mondiale cu deznodământ neașteptat: 200.000 de fani în tribune și o dramă națională
- Adrian Mutu a numit titularul incontestabil de la naţională, în barajul cu Turcia: “Cu el va începe nea Mircea”


































