Închide meniul

Pep Guardiola a anunţat transferul lui Sergio Aguero la Barcelona! „Vă dezvălui un secret!” Ce a spus despre viitorul lui Lionel Messi. VIDEO

Antena Sport Publicat: 24 mai 2021, 11:32

Reclamă
Pep Guardiola a anunţat transferul lui Sergio Aguero la Barcelona! „Vă dezvălui un secret! Ce a spus despre viitorul lui Lionel Messi. VIDEO

Pep Guardiola a anunţat transferul lui Sergio Aguero la Barcelona

Pep Guardiola a anunţat transferul lui Sergio Aguero la Barcelona! Antrenorul lui Manchester City i-a transmis fostului său jucător că nu va regreta alegerea făcută. Guardiola l-a dat de gol şi pe Lionel Messi. Tehnicianul este convins că acesta va rămâne la Barcelona, alături de Aguero.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pep Guardiola a anunţat transferul lui Sergio Aguero la Barcelona

„Poate că vă dezvălui un secret. Poate că este aproape de a încheia o înţelegere cu clubul meu de suflet, cu Barcelona. Va juca alături de cel mai mare jucător al tuturor timpurilor, Lionel Messi.

Sunt destul de sigur că se va simţi bine acolo şi că Barcelona va deveni din ce în ce mai puternică cu el pe teren”, a declarat Pep Guardiola, la microfonul BBC.

Pep Guardiola a izbucnit în lacrimi când a vorbit despre Aguero

Antrenorul lui Manchester City a oferit momente inedite şi într-un alt interviu, acordat după ce echipa sa a devenit din nou campioană în Premier League.

Reclamă
Reclamă

Guardiola a izbucnit în lacrimi când a fost întrebat despre plecarea lui Sergio Aguero, de cei de la Sky Sports.

„Îl iubim atât de mult! E o persoană specială pentru noi toţi. M-a ajutat atât de mult! Nu-l putem înlocui. Nu putem!

Sunt mulţi jucători care ne-au ajutat să devenim ce am devenit. Şi-a arătat calitatea în 20 de minute (n.r. a marcat 2 goluri astăzi)”, a declarat printre lacrimi Pep Guardiola.

Reclamă

Sergio Aguero, „dublă” istorică la ultimul meci

La ultimul meci în tricoul lui City, în Premier League, Aguero a scris istorie. El a reuşit o „dublă” de senzaţie într-un interval de doar 5 minute şi a bătut recordul lui Wayne Rooney, fostul rival de la Manchester United.

Aguero a ajuns la cota 184 în Premier League pentru Manchester City, devenind cel mai bun marcator pentru un singur club pe prima scenă a fotbalului englez.

Argentinianul a fost introdus de Pep Guardiola pe teren în minutul 65 al victoriei cu Everton, 5-0, iar reuşitele sale au venit în minutele 71 şi 76. La ambele goluri, veteranul Fernandinho i-a pasat decisiv.

„Sunt atât de fericit, vreau să le mulţumesc colegilor mei pentru tot. Sunt atacant, scopul meu e să marchez şi sunt încântat că am înscris de două ori în ultimul meu meci. Primul titlu a fost cel mai important pentru mine. Nu este uşor să evoluezi 10 ani la un club!”, a transmis Aguero, citat de manchestereveningnews.co.uk.

Înaintea partidei cu Everton, Aguero a fost omagiat de colegii săi. Aceştia s-au aliniat pe două rânduri şi l-au aplaudat la intrarea pe gazon.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:23

Cine va arbitra derby-ul FCSB – CFR Cluj, care are o importanţă uriaşă în lupta pentru titlu!

13:05

Mihai Stoica i-a răspuns lui Marius Şumudică, după mesajul antrenorului pentru Elias Charalambous!

12:41

„Asta e el” Verdictul lui Dumitru Dragomir după ce Gigi Becali l-a făcut praf pe Daniel Bîrligea!

12:07

UPDATERomânia U19 şi-a aflat adversarii de la EURO 2025, care se desfăşoară în ţara noastră!

11:57

Robert Niţă a izbucnit după faza controversată din CFR Cluj – Rapid: „E penalty şi la rugby”

10:49

Reacţia lui Mihai Stoica după faza controversată din CFR Cluj-Rapid: „Datorită lui n-a rămas în 10”

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 Gigi Becali a anunţat cine va juca vârf în FCSB – CFR! „Nu plătesc cauza lui Bîrligea. Ce? E Maradona?” 6 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel”
Citește și