Închide meniul

Petrolul – Rapid 2-0. "Primvs Derby", câştigat de "lupii galbeni". Giuleştenii continuă seria dezastruoasă!

Iulian Focșăneanu Publicat: 6 noiembrie 2020, 16:00

Comentarii
Petrolul – Rapid 2-0. "Primvs Derby", câştigat de "lupii galbeni". Giuleştenii continuă seria dezastruoasă!

Viorel Moldovan are nevoie de victorie pe banca Petrolului

Giuleştenii au pierdut în faţa rivalilor şi continuă seria catastrofală din campionat. Au ajuns la patru înfrângeri în ultimele cinci meciuri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

LIVE SCORE PETROLUL – RAPID

Min. 90+1: GOOOLLL PETROLUL! Manuel Botic a înscris primul gol în tricoul prahovenilor.

Min. 46: A început repriza secundă

Min 45: Pauză la Ploieşti. Gazdele sunt în avantaj!

Min 7: GOOOLLL PETROLUL! Vasile Buhăescu a deschis scorul pentru "lupii galbeni". Rapidiştii au cerut ofsaid, dar jucătorul ploieştenilor era în poziţie regulamentară.

Reclamă
Reclamă

Min. 1: A început meciul din Liga 2

Echipa de start Petrolul: Kitanov – Olaru, Meijers, Huja, Țicu – Salifu – Constantinescu, Lax, Roige, Tudor – Buhăescu

Rezerve: Avram, Poelmans, Răuță, Enache, Bogdan, Diarra, Ekollo, Beleck, Botic

Reclamă

Echipa de start Rapid: Drăghia – Voicu, Dandea, Crișan, Finica – Jorza, Lazăr, Pănoiu – Sefer, Bălan, Hlistei

Rezerve: Ciuculescu, Mocioacă, Nastos, Costin, Fică, Ilie, Benzar, Drăghiceanu, Pop

Petrolul a obţinut un singur succes în precedentele cinci dispute din competiţia internă. Acasă a învins-o numai pe Ripensia.

"Este un derby de tradiţie care, în alte vremuri, se desfăşura pe prima scenă fotbalistică. Pentru noi trebuie să fie un meci al revenirii. Astfel de jocuri cu miză, cu tradiţie, cu adversari puternici, nu au cum să nu te motiveze şi îi simt pe jucători mobilizaţi şi dornici să câştige.

Trebuie să depăşim acest complex din ultima vreme, al meciurilor de pe teren propriu. Să ne deblocăm, iar o victorie cu siguranţă le-ar da un alt moral jucătorilor", a declarat Viorel Moldovan înaintea partidei cu Rapid.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
13:48
Rodrygo, neverosimil înainte de El Clasico: “Să uităm sezonul trecut, a fost oribil”. Brazilianul vrea revanșa
13:34
Gigi Becali, reacţie savuroasă după ce Adi Mutu l-a numit “master of destabilization”
13:30
Sorana Cîrstea s-a calificat în turul 2 la Wuhan, după abandonul Jelenei Ostapenko. Românca, prim set perfect
12:56
Urmările meciului cu Craiova. Mihai Popescu, surprins cu ochiul vânăt la antrenamentul naționalei Românei. Foto
12:52
Lisav Eissat, primul interviu după convocarea în premieră la naționala României. Povestea sa + pe cine are idol
12:41
All-Star Game 2026 va avea loc la Los Angeles
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 3 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 4 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 5 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și