Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo, la 6 goluri de un record uriaş! Belgia şi Olanda au marcat de 15 ori. Cine a învins cu 14-0!

De Antena Sport
Publicat: 31.03.2021, 7:25

Cristiano Ronaldo, înainte de Euro 2020

profimediaimages

Cristiano Ronaldo a uitat de scandalul uriaş de la Belgrad, când a dat cu banderola de pământ pentru un gol neacordat.

Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo a marcat 103 goluri pentru Portugalia

Starul lui Juve a marcat din nou pentru Portugalia după o pauză de patru meciuri. A făcut-o în Luxemburg, unde lusitanii au fost conduşi în mod surprinzător cu 1-0 de gazde, dar au învins cu 3-1.

Cristiano Ronaldo a punctat în minutul 50, pentru 2-1, din pasa lui Joao Cancelo. Ronaldo a ajuns la 103 goluri şi este la 6 reuşite de recordul deţinut de iranianul Ali Daei în fotbalul iranian.

Preliminarii CM 2022 | Ziua scorurilor nebune. De Boer, declaraţii şocante după Gibraltar – Olanda 0-7

Meciurile jucate marţi în preliminariile CM 2022 au adus şi scoruri nebune. În Europa, Belgia a trecut de Belarus 8-0, în timp ce Olanda a învins în Gibraltar cu 7-0!

Selecţionerul Olandei, Frank de Boer a făcut declaraţii uimitoare la finalul partidei. „Toţi jucătorii cad după cea mai mică atingere, în timp ce toată banca lor tehnică se ridică pentru a protesta. Portarului îi ia un minut ca să degajeze mingea. Am obosit! Mă bucur că a trecut acest joc”, a acuzat De Boer, citat de El Mundo Deportivo.

Surprinzător a fost şi scorul de la Istanbul: Turcia – Letonia 3-3! În precedentele două meciuri, turcii făcuseră 4-2 cu Olanda şi 3-0, în deplasare, cu Norvegia.

Cele mai nebune rezultatele au avut loc în preliminariile de pe celelalte continente: Mongolia – Japonia 0-14 şi Insulele Cayman – Canada 0-11!

12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT 11:15 Gigi Becali s-a enervat pe Mihai Stoica! Ce a produs furia patronului de la FCSB: „Băi, nu te enerva aiurea!” 10:37 VIDEORomânii atacă tabloul principal de la Saudi Smash 2024. Eduard Ionescu s-a calificat în turul 2, LIVE în AntenaPLAY 10:34 „Unde vei juca în sezonul viitor?” Răspunsul dat imediat de Risto Radunovic! Fundaşul, aproape să-şi încheie contractul cu FCSB 10:14 „Ne-am ţinut de cuvânt!” FCSB se „mută” în sezonul viitor! Mihai Stoica a anunţat pe ce arenă vor evolua campionii 9:57 Topul în care Simona Halep şi Serena Wiiliams strălucesc încă. Ce performanţă pentru Aryna Sabalenka 9:39 Oferta pe care Dan Şucu i-a făcut-o lui Mircea Lucescu: „Vino!” Răspunsul dat imediat de pe „Il Luce” 9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna Vezi toate știrile