Preliminarii CM 2022 | Cristiano Ronaldo, goluri pentru istorie! Franţa, ţinută în şah de Bosnia. Radunovic, erou la Istanbul pentru Muntenegru. Rezultate surpriză în preliminariile Mondiale

Dragoș Vasile Publicat: 1 septembrie 2021, 23:00 / Actualizat: 2 septembrie 2021, 3:35

Risto Radunovic ştie ce-i lipseşte naţionalei lui Edi Iordănescu după Muntenegru – România 2-0

Franța, cu toate starurile în echipă, a făcut doar un egal cu Bosnia Herțegovina. Muntenegru a obținut un egal dramatic cu Turcia. Risto Radunovic, fundașul celor de la FCSB, a marcat în al șaptelea minut al prelungirilor.

• Turcia – Muntenegru 2-2

Update: Cristiano Ronaldo a egalat, Portugalia Irlanda 1-1 în min. 89. Cu acest gol, lusitanul a devenit cel mai bun marcator din toate timpurile la nivel de echipă naţională.

Update: Şoc la Lisabona! Irlanda deschide scorul în minutul 45, după ce Cristiano Ronaldo a ratat un penalty.

Update: Franţa a egalat prin Antoine Griezmann, după numai 4 minute.

Update: BOMBĂ! Bosnia a deschis scorul cu Franţa prin Dzeko (36).

Update: Olanda a egalat-o pe Norvegia prin Davy Klaassen.

Update: Israel a deschis scorul cu Feroe.

Update: Haaland a deschis scorul în partida cu Olanda.

Update: Cristiano Ronaldo a ratat un penalty!

Update: Turcia are 1-0 cu Muntenegru. Cengiz Under a deschis scorul.

Update: Danemarca conduce Scoţia cu scorul de 2-0. Daniel Wass şi Maehle au marcat.

Update: Luxembrug a deschis scorul în partida cu Azerbadjan. Mica a marcat în minutul 4.

Kazahstan – Ucraina 2-2

Min. 90+6: GOOOL Kazahstan! A egalat acelaşi Ruslan Valiullin.

Min. 90+3: GOOOL Ucraina! Danylo Sikan a marcat pentru 2-1.

Min. 74: GOOOL Kazahstan! Ruslan Valiullin a egalat.

Min. 2: GOOOL Ucraina! Roman Yaremchuk a marcat.

Preliminarii CM 2022, LIVE SCORE pe AS.ro! Cristiano Ronaldo poate scrie istorie în Portugalia – Irlanda

Cristiano Ronaldo poate scrie istorie în Portugalia – Irlanda. Portughezul mai are nevoie de un singur gol pentru a deveni cel mai bun marcator la nivel internaţional.

CR7 a egalat recordul lui Ali Daei la EURO 2020 şi a intrat definitiv în istoria fotbalului. Superstarul lusitan a ajuns la 109 goluri la echipa naţională, după „dubla” de senzație din Portugalia – Franța 2-2. Ali Daei stabilise recordul după ce a rupt plasele pentru naționala Iranului în perioada 1993-2006. Borna iranianului părea de neatins până la apariția lui Cristiano în prim-planul fotbalului mondial.

Kylian Mbappe, Karim Benzema&co, gata de spectacol în Franţa – Bosnia şi Herţegovina

Naţionala Franţei este gata de revanşă în faţa suporterilor după umilinţa de la EURO 2020. Campioana mondială a fost eliminată de Elveţia pe Arena Naţională, scor 5-4 după loviturile de departajare de la 11 metri.

Astfel, vedetele naţionalei Franţei, în frunte cu Kylian Mbappe şi Karim Benzema, sunt gata de spectacol pe teren propriu în preliminariile CM 2022. Pe „Stade de la Meinau”, „cocoşii galici” întâlnesc naţionala lui Edin Dzeko şi Miralem Pjanic.

Preliminarii CM 2022. Meciurile zilei:

13:15 „Nu sunt idiot!” Cum poate pica transferul lui Florinel Coman în Qatar. Anunțul făcut de Gigi Becali 12:39 Gigi Becali, anunțul momentului despre situația lui Florinel Coman! Noi detalii despre accidentarea lui „Mbappe” 12:29 „Cu el am avut cea mai proastă relație!” Alexandru Bourceanu, dezvăluiri din perioada în care Costel Gâlcă o antrena pe FCSB! 12:02 Etapă decisivă pentru PAOK şi Răzvan Lucescu, în Superliga din Grecia! PAOK – AEK e live în AntenaPLAY, duminică, de la 19:30 11:56 Vladimir Screciu a fost tratat greșit și poate rata EURO 2024! Caz uluitor la Universitatea Craiova. Dezvăluiri și despre Mitriță 11:46 Nico Hulkenberg pleacă de la Haas la finalul sezonului de Formula 1™. Va ajunge la Sauber, din 2025! Anunțul oficial 11:36 Boris Becker a scăpat de faliment 11:14 Gică Hagi și-a anunțat obiectivul, înainte de FCSB – Farul! Pentru ce luptă „marinarii”, la meciul care poate decide campioana 10:35 „Are un caracter prea frumos!” Mihai Stoica nu crede că Risto Radunovic o va trăda pe FCSB! A exclus un nou „caz Bălgrădean” 10:15 Sebastian Vettel a numit cei mai buni piloți de Formula 1™ din istorie! A vorbit și despre cel mai mare rival Vezi toate știrile