Ange Postecoglou a vorbit despre viitorul său la Tottenham. Tehnicianul nu se teme că va fi dat afară: „Vom recupera”

De Alexandra Costea
Publicat: 8.02.2025, 11:43

Ange Postecoglou

Ange Postecoglou nu se teme de conducerea de la Tottenham

Ange Postecoglou, în timpul unui interviu - Profimedia

Ange Postecoglou a afirmat că nu se gândeşte la posibilitatea de a fi demis dacă Tottenham va fi eliminată, duminică, din Cupa Angliei, de Aston Villa, şi şi-a susţinut jucătorii să-şi revină după eşecul cu 4-0 de la Liverpool, informează The Guardian, notează news.ro.

Reclamă

Australianul în vârstă de 59 de ani a precizat că este optimist, mai ales că urmează să recupereze câţiva fotbalişti impăortanţi în următoarele săptămâni.

Reclamă

Ange Postecoglou nu se teme că va fi demis de la Tottenham

„Acest lucru nu este în capul meu. Înţeleg că este în mod evident un subiect masiv de discuţie, deoarece atunci când lucrurile nu merg bine, te uiţi la persoana care este în mare parte responsabilă pentru asta şi care sunt eu. Asta este. Trebuie să te obişnuieşti cu asta.

Nu schimbă deciziile pe care le iau, cum mă simt, cum lucrez astăzi sau cât de determinat sunt să continui pe această cale. În acest moment, accentul este pus pe recuperarea acestui grup de jucători pentru duminică. Este un joc important şi sperăm într-un rezultat pozitiv, iar apoi, în următoarele două săptămâni, vom recupera câţiva jucători importanţi, ceea ce cred că va ajuta”, a declarat antrenorul lui Tottenham.

Antrenorul în vârstă de 59 de ani a preluat-o pe Spurs în luna iulie a anului 2023. De atunci, acesta a adunat 79 de meciuri pe banca lui Spurs, în care a obținut o medie de 1,62 puncte per meci, potrivit unei statistici publicate de site-ul de specialitate Transfermarkt.

În cariera sa, Postecoglou le-a mai pregătit pe: South Melbourne, Australia U20, Australia U17, Panachaiki, Zebras, Brisbane Roar, Melbourne, Australia, Yokohama și Celtic.

Tottenham, anunț oficial despre Radu Drăgușin după accidentarea teribilă suferită! Ce se întâmplă cu fundașul român, înainte de operație

Tottenham a făcut un nou anunț oficial despre Radu Drăgușin, după accidentarea teribilă suferită de acesta, în timpul meciului cu Elfsborg, din Europa League. Fundașul naționalei a fost scos de pe lista europeană a lui Spurs.

Radu Drăgușin a suferit o ruptură a ligamentului încrucișat, la genunchiul drept. Acesta va avea nevoie de operație, operație la care urmează să fie supus săptămâna viitoare.

Dată fiind accidentarea lui Radu Drăgușin, Tottenham a decis să-l scoată de pe lista de Europa League. Spurs se confruntă cu mari probleme de lot, după ce la ultimul meci, cel cu Liverpool din semifinalele Cupei Ligii Angliei, a avut nu mai puțin de nouă jucători indisponibili.

Pe lângă Radu Drăgușin, de pe lista de Europa League a lui Tottenham au mai fost scoși Fraser Forster și Timo Werner. Ei le-au făcut astfel loc lui Mathys Tel și Kevin Danso, jucători transferați în această iarnă de Spurs. Și Djed Spence a fost adăugat, de asemenea, pe lista europeană de oficialii lui Spurs.

Tottenham este direct calificată în faza optimilor din Europa League. Pentru un loc în sferturi, Spurs se va duela fie cu AZ Alkmaar, fie cu Galatasaray, echipe care se vor duela în play-off-ul pentru optimi.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    11:35

    VIDEOColorado Avalanche – Dallas Stars 5-1! Victorie categorică pentru campioana din 2022 în primul meci al seriei

    11:32

    Cum vrea să o bată Cristi Chivu pe Juventus. Nu mai acceptă paşi greşiţi: „Aş vrea să văd asta”

    11:02

    Câţi suporteri vor fi la derby-ul FCSB-CFR Cluj. Meci crucial în lupta pentru titlu

    10:59

    VIDEOLos Angeles Clippers – Denver Nuggets 110-112! Victorie în overtime pentru Nuggets, în meciul 1 al seriei

    10:41

    Noi probleme pentru Dennis Man! Anunţul italienilor înainte de Parma-Juventus. Decizia lui Cristi Chivu

    10:13

    „Poate să rezolve campionatul!” Verdict înaintea derby-ului FCSB-CFR Cluj. Giovanni Becali a spus clar

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s