“Ar putea zice cineva că l-au băgat să-l linşeze!” Florin Manea a anunţat când poate debuta Radu Drăguşin la Tottenham

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 ianuarie 2024, 8:25

Comentarii

Florin Manea a anunţat când poate debuta Radu Drăguşin la Tottenham. Fundaşul de 21 de ani al României a fost prezentat oficial de londonezi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin ar putea avea parte de un debut de foc la Tottenham. Următoarele două meciuri pentru noua echipă a lui Drăguşin sunt cu cele două formaţii din Manchester: United şi City.

Florin Manea a anunţat când poate debuta Radu Drăguşin la Tottenham

„Radu va fi în lotul de 20 pentru meciul cu United, voi asista și eu la partidă. Vedem, poate ne face o surpriză și debutează. Primul meci ar fi la United acasă, următorul cu City acasă, în Cupă. Dacă joacă în ambele ar putea zice cineva că l-au băgat să-l linșeze. 

Dar eu vreau să joace, am mizat mereu pe el. Nu aveam frică nici la Bayern dacă mergea, că nu ar juca”, a spus Florin Manea la digisport.ro.

Radu Drăguşin a semnat un contract valabil pe cinci sezoane şi va încasa un salariu anual impresionant, 3 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Noul fundaş al lui Tottenham a intrat direct pe primul loc în topul celor mai scumpi jucători români transferaţi vreaodată. I-a devansat pe Adi Mutu (19 milioane de euro), Cristi Chivu (18 milioane de euro) şi Răzvan Marin (12.5 milioane de euro).

Drăguşin ar putea debuta chiar pe Old Trafford, împotriva lui Manchester United. După, Tottenham are meci cu campioana Europei, Manchester City.

Programul lui Tottenham în perioada următoare:

Reclamă

Manchester United – Tottenham, 14 ianuarie
Tottenham – Manchester City, 27 ianuarie
Tottenham – Brentford, 31 ianuarie
Everton – Tottenham, 3 februarie
Tottenham – Brighton, 10 februarie
Tottenham – Wolves, 17 februarie
Chelsea – Tottenham, 23 februarie
Tottenham – Crystal Palace, 2 martie

Ilie Dumitrescu este convins că Radu Drăgușin se va impune rapid la Tottenham

Ilie Dumitrescu nu are emoţii că Drăguşin va avea probleme să se impună în Premier League. A subliniat faptul că Radu Drăgușin a impresionat pe toată lumea și datorită faptului că a făcut pasul în fotbalul mare de la o vârstă fragedă.

Un lucru extraordinar pentru fotbalul românesc. Transferul ăsta este rezultatul evoluțiilor lui Drăgușin la cel mai înalt nivel. Vorbim și despre echipa națională, dar și despre Genoa.

Eu cred că extrem de important, în ascensiunea lui, a fost pasul făcut la Juventus, ca și junior. Pasul la seniori l-a făcut într-un vestiar cu jucători cu mare experiență, un vestiar care câștigase de 5 ori campionatul la rând, și cu 2 finale de Champions League.

S-a schimbat foarte mult, de la 16 ani la 19 ani. A jucat și în Serie B, cu Genoa, a jucat și la echipa națională, unde este un jucător de bază. În Serie A a demonstrat că este unul dintre cei mai buni fundași din Italia”, a spus Ilie Dumitrescu, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:18

Dan Şucu a reacţionat, după ce Mircea Lucescu a murit: “Şi-a pus în slujba noastră până şi ultima picătură de energie”

15:00

Stadionul care îi va purta numele lui Mircea Lucescu! Anunţul făcut după decesul marelui nostru campion

14:49

Barcelona – Atletico Madrid şi PSG – Liverpool LIVE TEXT (22:00). Istvan Kovacs, duel de foc pe Camp Nou

14:37

Primul nume din fotbalul mondial care și-a anunțat prezența la înmormântarea lui Mircea Lucescu: “Ne vedem”

14:26

“Aşa sigur ar fi rămas în viaţă”. Mircea Sandu ştie care a fost marea greşeală făcută de Mircea Lucescu

13:59

Mihai Stoica nu-l vrea pe Andrei Coubiş la FCSB: “Încă nu a arătat mare lucru”

1 UPDATEMircea Lucescu a murit! Spitalul Universitar a confirmat decesul fostului selecționer 2 FotoCum a fost surprins Răzvan Lucescu la Spitalul Universitar, după moartea tatălui Mircea Lucescu 3 Averea colosală pe care Mircea Lucescu o lasă în urmă. „Il Luce” a murit la 80 de ani 4 Dramă în fotbalul românesc. S-a stins unul dintre acționarii din Liga 1 5 „E o lecție pentru toată lumea ce s-a întâmplat”. Gigi Becali, prima reacție după decesul lui Mircea Lucescu 6 BREAKING NEWSMircea Lucescu a murit la 80 de ani! Doliu în fotbalul românesc și mondial
Citește și