Închide meniul

S-a decis viitorul lui Radu Drăguşin! Jucătorul lui Tottenham lipseşte din ianuarie: “Nu are de ce să forţeze”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 mai 2025, 9:44

Comentarii

Radu Drăguşin s-a bucurat alături de colegii săi după ce Tottenham a dat marea lovitură în Europa League. Londonezii s-au impus în faţa celor de la Manchester United, în finala de la Blbao, şi şi-au asigurat un loc în ediţia viitoare a Champions League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Radu Drăguşin nu a putut evolua în acest meci. Este accidentat din ianuarie şi acum este în recuperare după operaţia pe care a făcut-o.

Noi dezvăluiri despre Radu Drăguşin

Radu Drăguşin şi-a trecut Europa League în palmares chiar dacă nu mai joacă din ianuarie la Tottenham. Asta după ce a suferit o ruptură de ligamente încrucișate la genunchiul drept, chiar într-un meci din Europa League, cu Elfsborg, scor 3-0, în luna ianuarie.

În ciuda faptului că lipseşte de luni de zile de la Spurs, impresarul jucătorului spune că Drăguşin nu va avea probleme la Tottenha. “Este în planurile clubului, 100%. Îl așteaptă să se refacă. Va fi unul dintre jucătorii pe care se vor baza pe postul acesta. El va fi unul dintre cei 4 care se vor lupta pentru postul de titular. Dă cu piciorul în minge, face schimbări de direcție. Cam astea sunt probleme. Aleargă, face tot ce ar face un jucător, dar nu forțăm”, a spus Florin Manea, conform digisport.ro.

Mai mult, impresarul a dat detalii despre starea de sănătate actuală a lui Drăguşin. Jucătorul va pleca în vacanţă, apoi se va prezenta la pregătirea celor de la Spurs. “Nu are frică, se simte mai bine ca înainte. Nu are de ce să forțeze. Pe 11 iunie face 4 luni de la operație. Orice vrea să se antreneze cu echipa. Nu avem de ce să ne mai grăbim acum. Va prinde pregătirea de vară a lui Tottenham.

Reclamă
Reclamă

Pleacă în vacanță. Se relaxează, nu știu unde merge. Te întorci când se întorc toți. La jumătatea lui iulie. El și în vacanță se va recupera în continuare”, a mai spus Florin Manea.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:21
VIDEOValentin Mihăilă, gol și assist pentru Rizespor în Cupa Turciei. Execuție de senzație a românului
17:51
Marius Măldărășanu, întors din drum de Hermannstadt. Apelul primit după ce i s-a cerut rezilierea
17:49
Fostul coechipier al lui Darius Olaru, sfat pentru căpitanul FCSB: „Să plece cât mai repede”
17:26
Red Bull a decis! Cine va fi coechipierul lui Max Verstappen în 2026
17:10
Coșmarul continuă! Revenit recent, fotbalistul de la Real Madrid s-a accidentat iar și nu va mai juca în 2025
17:06
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 2 decembrie
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 4 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 5 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 6 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
Citește și