Răzvan Lucescu, înfrângere în UEFA Conference League chiar de ziua lui! Reacția românului după Midtjylland – PAOK 1-0. „Putem să răsturnăm scorul!”

Publicat: 18.02.2022, 0:06

Răzvan Lucescu, antrenor PAOK

Răzvan Lucescu e antrenorul celor de la PAOK

Înfrângerea suferită de PAOK în Danemarca a fost cel mai nepotrivit cadou pentru Răzvan Lucescu. Românul a împlinit în ziua meciului vârsta de 53 de ani.

Răzvan Lucescu, înfrângere în UEFA Conference League chiar de ziua lui

Singurul gol al partidei a fost marcat de Andersson, în minutul 20. La PAOK, Alexandru Mitriţă a jucat o repriză.

În ciuda eșecului din manșa tur, Răzvan Lucescu e sigur că echipa lui poate să obțină calificarea în returul din Grecia.

„A fost un meci echilibrat, împotriva unei echipe puternice, cu circulație bună a mingii. În primele minute ne-am respectat adversarul mai mult decât trebuia. După golul lor, jocul s-a echilibrat, am avut șansele noastre și până la urmă cred că un egal ar fi fost un rezultat echitabil”, a spus Răzvan Lucescu, citat desport24.gr.

Răzvan Lucescu: „Putem să răsturnăm scorul!”

„Cu siguranță cred că putem să răstunăm scorul, trebuie să câștigăm al doilea joc și asta vom face. Noi vom avea fanii alături, așa că va fi mai greu pentru adversarul nostru. Acum avem mai multe informații despre adversarul nostru, așa că știm exact ce să facem”, a mai spus antrenorul român.

Manșa a doua a „dublei” dintre PAOK și Midtjylland e programată pe 24 februarie. Echipa lui Răzvan Lucescu a terminat pe locul doi într-o grupă cu FC Copenhaga, Slovan Bratislava și Lincoln Red Imps și astfel e nevoită să joace un play-off pentru calificarea în optimi.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi