Închide meniul

Răzvan Marin, mesaj de luptă înaintea meciului cu Islanda. "Cu siguranţă vom ieşi învingători". Singurul aspect care îi dă bătăi de cap

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 octombrie 2020, 14:39

Comentarii
Răzvan Marin, mesaj de luptă înaintea meciului cu Islanda. "Cu siguranţă vom ieşi învingători". Singurul aspect care îi dă bătăi de cap

Răzvan Marin este optimist că România o va învinge pe Islanda

"Îmi doresc din tot sufletul să ajut echipa naţională să se califice, mai ales dacă aş şi marca", a transmis mijlocaşul care promite că va da totul la Reykjavik.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Marin, convins că România va câştiga în Islanda

În Islanda se anunţă joi o temperatură maximă 7 grade Celsius. Este de patru ori mai mică decât cea cu care s-a învăţat Răzvan Marin la Cagliari.

"Într-un fel sunt obişnuit din Belgia şi din Olanda pentru că acolo era cam la fel. Te pregăteai să ieşi din casă şi era soare, dar după 10 minute începea ploaia. Deci sunt obişnuit cu astfel de vreme. Într-adevăr, nu e uşor pentru că în Sardinia e destul de cald. Trebuie să mă adaptez, bineînţeles.

Ei au un joc bazat mult pe fizic, dar noi în primul rând trebuie să ne gândim la noi, la ceea ce avem de făcut. Dacă vom respecta ceea ce Mister ne va transmite la antrenamente cu siguranţă vom ieşi învingători", a declarat Răzvan Marin într-un interviu acordat pentru FRF TV.

Marin este mulţumit că duelul cu Islanda nu s-a mai disputat pe 26 martie. La începutul anului era rezervă la Ajax.

Reclamă
Reclamă

"Normal, pentru mine, într-un fel e mai bine acum pentru că am început să joc la Cagliari, am deja trei meciuri toate jucate ca titular. Personal, e mai bine, dar sperăm să fie bine şi pentru echipă", a mai spus mijlocaşul de 24 de ani.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai lua Real Madrid vreun trofeu în acest sezon după despărţirea de Xabi Alonso?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
Newcastle – Manchester City 0-2. „Cetățenii”, cu un pas mai aproape de finala Cupei Ligii Angliei
23:30 13 ian.
FCSB, gata să facă încă două transferuri: “Fotbalişti, nu jucători! Felicit conducerea”
23:24 13 ian.
România s-a calificat în grupele principale la Campionatul European de polo! Victorie în faţa Turciei pentru “tricolori”
22:41 13 ian.
VIDEOMichael Carrick, prezentat oficial la Manchester United: „Știu de ce este nevoie pentru a avea succes aici”
22:26 13 ian.
Jude Bellingham a răbufnit după plecarea lui Xabi Alonso: “Clovni! Să fie traşi la răspundere”
21:48 13 ian.
Adrian Mutu nu are dubii! De ce ar avea nevoie Dinamo pentru a fi o adevărată candidată la titlu
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. AS Roma, transfer de 22 de milioane de euro 2 Ce jucători mai vin la Universitatea Craiova? Filipe Coelho, anunţ despre transferuri: „Sunt foarte buni” 3 Adrian Şut l-a sunat pe Gigi Becali după ce s-a transferat. Ce a urmat: “Mi-a zis…” 4 Gigi Becali anunţă că azi se poate face super-transferul iernii la FCSB: “E fotbalist de fotbalist” 5 Gigi Becali a aruncat bomba: „Ne-am înțeles”. Cât a costat aducerea jucătorului de Champions League 6 Câţi bani încasează CFR Cluj în schimbul transferului lui Otto Hindrich. Ardelenii i-au găsit deja înlocuitor
Citește și