Serbia – Rusia 5-0. Luka Jovic i-a ajutat pe tricolori. Evoluţie fantastică a atacantului de la Real Madrid

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 18.11.2020, 20:40

Luka Jovic

Profimediaimages

Luka Jovic a făcut show cu Rusia

Atacantul lui Real Madrid a avut o primă repriză de senzaţie şi s-a distrat cu fundaşii adverşi. Nu a avut milă nici de portarul Guilherme.

Naţionala României, ajutată de Luka Jovic

Jovic a deschis scorul în minutul 25, din assist-ul lui Mladenovic. Tânărul de 22 de ani a contribuit şi cu o pasă decisivă. Cireaşa de pe tort a pus-o în prelungirile primei reprize, când a reuşit „dubla”.

Cifrele sale din cele 45 de minute sunt incredibile. A reuşit şi cinci driblinguri şi a câştigat opt dueluri aeriene.

Serbia s-a impus cu 5-0 şi i-a ajutat pe tricolorii lui Rădoi să îşi îndeplinească ultimul obiectiv rămas.

Luka Jovic are probleme cu legea

Luka Jovic riscă 6 luni de închisoare în ţara natală. Atacantul de la Real Madrid a călătorit din Spania la Belgrad, asta chiar dacă trebuia să rămână în izolare.

Motivul pentru care a revenit în Serbia a fost data de naştere a iubitei lui, modelul Sofija Milojevic. Totul s-a întâmplat în timp ce echipa „galacticilor” intrase în izolare din cauza unui caz de coronavirus de la echipa de baschet a clubului.

Mai mult, la aterizarea în ţara natală, el era nevoit să intre în carantină. Nici vorbă de aşa ceva. Atacantul a fost surprins sărbătorind pe străzile din Belgrad.

9:12 FotoCe a putut spune Ioana despre căsnicia cu Ilie Năstase. A cedat şi a dat cărţile pe faţă. Dezvăluiri fără precedent 8:39 Thomas Tuchel, mesaj acid către „galactici”, după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „Au marcat două goluri din două ocazii” 8:39 Carlo Ancelotti, semnal de alarmă după Bayern Munchen – Real Madrid 2-2: „A fost momentul nostru de slăbiciune!” 8:26 „Să avem o seară magică acasă!” Reacţia lui Vinicius, după ce a fost „eroul” lui Real Madrid în duelul cu Bayern 8:02 30 de ani de la moartea lui Ayrton Senna. 1 mai, una dintre cele mai triste zile din istoria sportului mondial 0:06 Mihai Stoica nu s-a putut abţine şi i-a dat replica lui Tudorel Stoica: „Oameni pe care i-ai idolatrizat te desconsideră total!” 30
23:55
VIDEOCoventry – Ipswich 1-2, în AntenaPLAY. Oaspeţii au urcat pe loc de promovare directă în Premier League! Cum arată clasamentul
30
23:50
Mutarea de geniu făcută de Thomas Tuchel în Bayern – Real Madrid! Bavarezii au întors scorul după numai 12 minute
30
23:37
Bayern Munchen – Real Madrid 2-2. „Dublă” Vinicius şi răsturnări de scor! Meci de senzaţie pe Allianz Arena!