EXCLUSIV AS.ro LIVE

Steaua, întâlnire de gală cu Real Madrid! Roș-albaștrii voiau să o dea parte-n parte cu ”galacticii”! Cum a marcat Ramos pe Ghencea: ”L-a sunat Guti să vină-n atac!” :)

Silviu Corneanu Publicat: 22 iunie 2021, 16:09

Comentarii
Steaua, întâlnire de gală cu Real Madrid! Roș-albaștrii voiau să o dea parte-n parte cu ”galacticii”! Cum a marcat Ramos pe Ghencea: ”L-a sunat Guti să vină-n atac!” :)

Steaua, întâlnire de gală cu Real. Poveștile lui Sorin Paraschiv

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Steaua, întâlnire de gală cu Real Madrid! Steaua voia să o dea parte-n parte cu Real. ”Am crezut că se poate!”, își amintește Sorin Paraschiv, după 15 ani. Sergio Ramos le-a tăiat însă rapid aripile. Jucătorul care tocmai a plecat, după 16 ani de la Madrid, a marcat în minutul 9, după o centrare perefectă a lui Guti.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Paraschiv a povestit la AS.ro LIVE o fază care l-a avut în prim-plan pe Guti. În momentul în care se pregătea să execute cornerul, un telefon a aterizat lângă fostul jucător al ”galacticilor” care s-a făcut că vorbește la el. ”A luat telefonul și l-a chemat pe Ramos în atac”, glumeau steliștii între ei, după ce au primit gol de la fundașul dreapta, pe atunci.

Cum a marcat Ramos pe Ghencea

Paraschiv a dezvăluit după 15 ani ce glume făceau jucătorii de la Steaua între ei. Chiar dacă au pierdut cu 1-4, steliștii au avut puterea să glumească.

În Ghencea, după meciul cu Dinamo Kiev, aveam cu Real. Ne gândeam că putem, dar nu s-a putut. Erau balauri. Abia te țineai după ei. Am avut impresia că nu au jucat la turație maximă. E diferență, ce să faci.

Mai glumeam între noi, la primul gol al lor. A bătut Guti corner, s-a aruncat cu un telefon spre el. L-a luat, l-a pus la ureche, s-a făcut că vorbește la telefon. Noi mai glumeam, după meci, ziceam că l-a sunat pe Ramos, să vină că-i dă pasă de gol”, a povestit Sorin Paraschiv la AS.ro LIVE.

Reclamă
Reclamă

Steaua, întâlnire gală cu Real Madrid

Real Madrid s-a impus cu 4-1 în Ghencea. Pentru ”galactici” au înscris Ramos, Raul, Robinho și Van Nistelrooy. Pentru Steaua a marcat Vali Badea.

În returul de la Madrid, Real s-a impus cu 1-0. Bănel Nicoliță a marcat un autogol care a rămas în istorie în fața a 25.000 de români prezenți pe Santiago Bernabeu.

Reclamă
  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:16

Julian Alvarez și-a decis viitorul! Cu cine vrea să semneze după ce și-a cerut transferul de la Atletico

18:05

Omul care a blocat Anglia: de la vânzător de pungi și taxator de autobuz la erou în fața lui Kane și Saka

17:55

Suma pe care o va primi Istvan Kovacs după ce a fost delegat la meciul Argentinei de la Mondial!

17:42

Jose Mourinho “rupe tăcerea” după ce a revenit la Real Madrid: “Am venit să ajut, nu să critic”

17:38

Fundaş din Spania pentru Dinamo! Jucătorul s-a alăturat cantonamentului “câinilor”

17:17

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 24 iunie

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 4 VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY 5 FotoDiferenţa de vârstă dintre Lionel Messi şi soţia lui, Antonella. Povestea lor de dragoste, scenariu de film 6 Denis Drăguş a decis dacă vine la FCSB: “Onorat”
Citește și