Veşti excelente din Italia. Răzvan Marin şi Ştefan Radu, pase de gol. Mogoş a încântat în tricoul lui Chievo!

Iulian Focșăneanu Publicat: 31 ianuarie 2021, 15:13

Profimediaimages

Vasile Mogoş a ajutat-o pe Chievo să o învingă pe Pescara

• Ştefan Radu a contribuit la victoria lui Lazio
  • Vasile Mogoş, gol şi pasă decisivă pentru Chievo

Ştefan Radu a fost implicat în marcarea unuia dintre cele mai frumoase goluri ale etapei din Serie A. În al treilea minut al meciului Atalanta – Lazio, fundaşul român i-a pasat decisiv lui Adam Marusic. Muntenegreanul a înscris cu o super-execuţie, de la peste 20 de metri. Mingea s-a dus în vinclu! Echipa lui Simone Inzaghi s-a impus cu 3-1.

Răzvan Marin, assist în Cagliari – Sassuolo 1-1

Răzvan Marin i-a dat din nou motive de bucurie lui Mirel Rădoi. Mijlocaşul de 24 de ani se simte din ce în ce mai bine în Italia şi face uitată perioada nefastă de la Ajax. În minutul 75 al duelului cu Sassuolo, Marin i-a centrat perfect lui Joao Pedro. Acesta a îndeplinit o simplă formalitate. Din păcate pentru Cagliari, oaspeţii au restabilit egalitatea la ultima fază. Boga a stabilit rezultatul final, 1-1, în minutul 90+4.

Şi un alt jucător din reprezentativa României a avut o evoluţie senzaţională. Vasile Mogoş are toate şansele să fie inclus în echipa ideală a etapei a 20-a din Serie B. Jucătorul de 28 de ani a fost MVP-ul partidei Chievo – Pescara, scor 3-1.

Mogoş a înscris golul de 2-1 în primul minut al reprizei secunde. Tot el i-a pasat decisiv lui De Luca, o jumătate de oră mai târziu.

Chievo a urcat astfel pe locul secund şi visează la promovarea directă.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

14:24 LPF a schimbat regulamentul, iar Dinamo – Petrolul se poate juca cu fani în tribună! Anunţul oficial 14:01 Gică Hagi, ofertă uriaşă din Emiratele Arabe Unite! Anunţul făcut de impresar: „A plecat, azi e în Dubai” 13:58 Ioan Ovidiu Sabău, despre revenirea lui Chipciu la echipa naţională: „Va fi luat în calcul cu condiţia asta!” 12:58 Raul Rusescu a anunţat care e atacantul pe care l-ar lua „cu ochii închişi” la FCSB. Sfat pentru Gigi Becali 12:53 Sepsi – CFR Cluj LIVE TEXT, ora 20:30. Echipa lui Mutu nu mai are voie să facă paşi greşiţi în lupta la titlu 12:34 Flavio Briatore a fost externat după ce a fost operat cu succes: „Mi-au găsit o tumoare benignă la inimă” 12:13 Cristi Balaj, anunţ despre jucătorul pe care CFR Cluj îl poate vinde în Premier League: „Va ajunge la un club important!” 12:04 Antrenorul celor de la Leicester a fost dat afară după ce a avut o aventură cu o jucătoare 11:12 NEWS ALERTS-a mai accidentat un jucător la FCSB! A suferit o ruptură şi riscă să stea o lună departe de teren. Lovitură dură pentru lider 10:58 FotoUn milionar român a răbufnit şi a anunţat că e gata să facă un gest extrem: „Asta nu înseamnă că nu îmi iubesc ţara!” Vezi toate știrile
Doi jucători nu fac deplasarea la Madrid pentru amicalul cu Columbia, care va fi marţi, de la 21:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
AntenaPLAY • 23 mart., 20:27
Vasile Mogoş ratează meciul României cu Columbia
Echipa naţională • 23 mart., 15:20
Vasile Mogoş ratează meciul României cu Columbia! Verdictul medicilor după ce a ajuns de urgenţă la spital
Echipa naţională • 23 mart., 1:04
Răzvan Marin ştie cum va fi convins Edi Iordănescu să semneze un nou contract cu naţionala: „Cu siguranţă va rămâne cu noi”
Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România - Irlanda de Nord! Lovitură dură încasată de jucătorul lui CFR Cluj
Echipa naţională • 22 mart., 23:16
Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România – Irlanda de Nord! Lovitură dură încasată de jucătorul lui CFR Cluj
Şeful Fiorentinei a suferit un infarct şi a fost transportat cu elicopterul la spital!
Serie A • 17 mart., 20:11
Şeful Fiorentinei a suferit un infarct şi a fost transportat cu elicopterul la spital! Meciul Atalanta – Fiorentina a fost amânat