VIDEO | Eric Bicfalvi are Rusia la picioare. A reuşit o nouă "dublă" pentru Ural şi aşteaptă veşti de la Mirel Rădoi

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 1.11.2020, 10:27

Eric Bicfalvi este într-o formă de zile mari. Mijlocaşul de 32 de ani a fost decisiv pentru echipa lui, Ural, în victoria cu 2-1 din deplasarea cu Ufa.

Eric Bicfalvi

Profimediaimages

Românul a rezolvat soarta partidei încă din prima repriză. A deschis scorul în minutul 27 şi a mai marcat o dată până la pauză. Bicfalvi a reuşit "dubla" din penalty.

Eric Bicfalvi, pe lista preliminară a lui Mirel Rădoi

Bicfalvi s-a făcut din nou remarcat, la nici două săptămâni după evoluţia stelară din Cupa Rusiei. A înscris atunci un hat-trick perfect, iar unul dintre goluri a fost marcat de la mijlocul terenului. Românul a "recidivat" cu Ufa.

VEZI AICI GOLURILE LUI BICFALVI DIN MECIUL UFA-URAL 1-2

Ajuns la Ural la începutul anului 2017, Bicfalvi a ajuns la 27 de goluri înscrise în campionatul Rusiei. Evoluţiile sale l-ar putea readuce la echipa naţională, după trei ani de pauză. Este pe lista preliminară a lui Mirel Rădoi pentru meciurile cu Belarus, Norvegia şi Irlanda de Nord.

Eric Bicfalvi, eroul în Rusia
Fotbal intern • 3 oct., 16:47
Eric Bicfalvi, erou în Rusia! Românul a adus victoria echipei sale cu un gol fabulos. Performanța remarcabilă reușită de atacantul lui Ural
Fotbal intern • 25 iun., 20:56
Universitatea Craiova, început cu stângul în amicalele din Austria! Oltenii au pierdut meciul cu Ufa. Ce jucători a debutat Marinos Ouzounidis
Fotbal extern • 13 mart., 13:28
VIDEO | Eric Bicfalvi, omul meciului în Rusia! Internaţionalul român, gol de trei puncte pentru Ural. Se află într-o formă de zile mari înainte de preliminariile pentru CM 2022

Radiş şi Bodnar, fetele de aur ale României, la AS.ro LIVE

Dormea liniștit când a simțit că ceva se mișcă lângă el, în pat. Când a ridicat pătura a încremenit de spaimă. Ce era acolo
22:03 „Va fi achitată!” Edi Iordănescu își va primi suma uriașă de la CFR Cluj, pe care a câștigat-o la comisii: „Nu știu de ce s-a ajuns aici!” Reacția conducerii campioanei 21:24 VideoEl e golanul de la Voluntari, nu Tamaș! Idan Golan s-a îndrăgostit de România. „Zacusca e perfectă!” 21:19 Reacția lui Gigi Becali, după ce Anamaria Prodan a anunțat că a fost amendat de CNCD: „Ce discriminare? Sunt niște prostii!” 20:45 LIVE SCOREMonchengladbach – Bayern 5-0! Bavarezii, „demolați” cu Lewandowski și restul vedetelor în teren. Real Madrid – Osasuna se joacă ACUM! Meciurile zilei sunt AICI! 20:28 Minaur – Universitatea Craiova 0-4 | „Acesta a fost obiectivul nostru!” Reacția lui Laurențiu Reghecampf, după ce oltenii lui au ajuns în sferturile de finală ale Cupei României 20:16 Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4 | Oltenii, declarație de război pentru CFR Cluj și FCSB, după calificarea în sferturile Cupei României. „Luptăm pentru campionat!” 19:54 CFR Cluj trebuie să îi plătească o sumă imensă lui Edi Iordănescu. Antrenorul FCSB a câștigat ”războiul” de la comisii 19:47 Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4. Echipa lui Reghecampf s-a calificat în sferturile Cupei României. Oltenii au făcut show 19:41 Transylvania Open | La ce oră se joacă meciurile Simona Halep – Varvara Gracheva și Emma Răducanu – Ana Bogdan. Organizatorii au anunțat programul zilei de joi 19:13 Scene șocante în Franța! Un star de la PSG, amenințat cu arma de o prostituată. Ce i-a cerut atacatoarea
1
Foto Derapaj incredibil în direct: „Camavinga este mai negru decât costumul!” Prezentatoarea TV a fost dată afară