Trupa lui Boloni a avut o şansă uriaşă de a restabili egalitatea, dar fostul jucător al lui Manchester United, Federico Macheda, a ratat un penalty în minutul 90+5.
Ladislau Boloni, sunat chiar pe bancă
Televiziunea care a transmis meciul a surprins un moment uluitor în timpul meciului. La jumătatea primei reprize, Boloni a fost filmat vorbind la telefon. Antrenorul român avea un dialog extrem de încins
VEZI AICI VIDEO CU LADISLAU BOLONI!
"A fost o zi dificilă pentru noi. În prima repriză am încercat să obţinem un avantaj, dar lucrurile nu au decurs aşa cum ne-am dorit. După pauză au fost 10 minute extrem de dificile, în care adversarii au reuşit să facă diferenţa.
Am avut ghinion la faza penalty-ului. Am fi putut să ne îmbunătăţim situaţia în clasament. Am pierdut şi vor fi lucruri de care trebuie să ţinem cont pentru sezonul viitor", a declarat Boloni, citat de gazzetta.gr.
Cu două etape rămase de jucat, Panathinaikos ocupă locul 5, cu 52 de puncte, după campioana Olympiacos Pireu, 84 de puncte, PAOK Salonic, 64 de puncte, Aris Salonic, 59 de puncte şi AEK Atena, 58 de puncte.
Asteras Tripoli este ultima (locul 6) în clasamentul play-off-ului, cu 47 de puncte.
- Panathinaikos, pe locul 5 în campionatul Greciei
- Boloni a vorbit la telefon în timpul derby-ului cu AEK
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Jucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat
- FC Argeş – UTA LIVE SCORE (17:00). Duel tare pentru play-off. Echipele probabile
- Cât au ajuns să valoreze jucătorii crescuţi de Barcelona în “La Masia”. Cifre fabuloase pentru catalani
- Rapid – “U” Cluj LIVE TEXT (20:00). Giuleştenii pot trece pe primul loc. “U” continuă lupta pentru play-off
- Andrei Nicolescu, detalii despre problemele cu care se confruntă Dinamo: “Suferim, atât e deficitul”

































