VIDEO | Mallorca-Barcelona 0-4. Messi a făcut show. Gol și două pase decisive pentru starul argentinian!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 13.06.2020, 21:54

Lionel Messi

Profimediaimages

Lionel Messi a făcut spectacol cu Mallorca

La primul meci jucat după mai bine de trei luni de pauză, golgheterul catalanilor a apărut cu un nou look. A făcut spectacol și și-a ajutat coechierii să se impună la scor de neprezentare.

Messi, de neoprit în disputa cu Mallorca

Gruparea blaugrana a avut nevoie de numai două minute pentru a deschide scorul, prin Arturo Vidal. Până la pauză s-a făcut 2-0. Messi l-a servit pe Braithwaite, care a înscris primul său gol pentru Barcelona. Este al 3-lea danez care a reușit această performanță.

După pauză, căpitanul oaspeților a mai oferit o pasă de senzație. L-a găsit ideal pe Jordi Alba care, plecat de la limita ofsaid-ului, l-a învins cu ușurință pe portarul advers.

În prelungiri și-a trecut și Messi numele printre marcatori. A înscris din interiorul careului și a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Barcelona.

Vezi aici VIDEO cu golul marcat de Lionel Messi!

Sud-americanul a contribuit astfel la 15 dintre ultimele 18 goluri, din La Liga, ale echipei de pe Camp Nou. Are 7 goluri și 8 assist-uri în această perioadă.

Deținătorul Balonului de Aur continuă să fie golgheterul din La Liga, cu 20 de reușite. Cu acest succes, Barcelona s-a distanțat la cinci puncte de Real Madrid. Galacticii joacă în această seară, de la ora 20:30, cu Eibar.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu 18:25 Sponsorul lui Dinamo, acuzaţii teribile după ce „câinii” au ajuns aproape de Liga 2: „A fost o tentativă de puci în vestiar”! 17:51 „Pitbull” Tony da Silva, euforic după victoria cu Hermannstadt: „Muream pe teren, mușcam din adversar”! Ce a spus de Măldărăşanu 17:49 „Nu mă interesează nicio speculație” Marius Măldărășanu a făcut scandal la interviu după Hermannstadt – Poli Iași 0-1! 17:44 Foto„Eu am fost cuceritorul” Ilie Năstase, detalii incredibile despre relația cu celebra Diana Ross! Cât a durat povestea de dragoste 17:08 „E de la țară!” Gigi Corsicanu, atac total la adresa lui Paul Iacob! Nu l-a uitat, după ce a vrut să bată un fan 17:08 Poli Iaşi, victorie uriaşă cu Hermannstadt în lupta pentru rămânerea în Liga 1! Dinamo, foarte aproape de retrogradare Vezi toate știrile