VIDEO | Un arbitru a leşinat pe teren într-un meci decisiv din preliminarii. Momentele nebune care au urmat

De Antena Sport
Publicat: 31.03.2021, 12:52

Charles Bulu, arbitrul care a oficial meciul dintre Coasta de Fildeş şi Etiopia din prelimonariile Cupei Africii pe Naţiuni, a leşinat pe teren.

Charles Bulu, Coasta de Fildeş-Etiopia, Cupa Africii pe Naţiuni

profimediaimages

Momentul a avut loc în minutul 81 al meciului de la Abidjan. Arbitrului i s-a făcut rău, iar jucătorii i-au sărit în ajutor.

Arbitrul de la Coasta de Fildeş – Etiopia a leşinat

Aceştia l-au dus pe braţe pe Charles Bulu în direcţia echipei medicale. Arbitrul a leşinat însă pe teren şi a fost luat cu targa.

Referee Just Passed Out, Hope He is okay
Ivory coast vs Ethiopia pic.twitter.com/aiFVZz4DMJ
— Goaldigger®️ ️ (@betplaceke) March 30, 2021

Culmea, Bulu l-a înlocuit pe arbitrul delegat iniţial, care s-a îmbolnăvit de Covid-19, aşa că arbitrul de rezervă era un oficial din Coasta de Fildeş!

După negocieri între cele două tabere, unul dintre asistenţi a trecut la centru, iar meciul s-a reluat. S-a terminat 3-1, iar cele două echipe s-au calificat împreună la Cupa Africii pe Naţiuni, datorită egalului, 0-0, dintre Madagascar şi Niger.

Franck Kessie, de la AC Milan, şi Wilfried Zaha, de la Crystal Palace, au fost printre vedetele prezente pe teren la meciul din Coasta de Fildeş.

Răzvan Stanca, la AS.ro LIVE

Sifan Hassan, după ce a stabilit un nou record
Atletism • 8 iun., 13:58
Refugiată în Olanda, a pulverizat recordul mondial la 10.000 m feminin: 29:06.82!!!
Un bărbat a prins un aligator imens, dar ceea ce a găsit în stomac l-a lăsat fără cuvinte: „Are în jur de 5.000 de ani”
1
Foto Leo Messi a fost dat de gol! Ce a făcut imediat după golul marcat de Mauro Icardi. Toată lumea l-a criticat
0:09 CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Constantin Budescu, avertisment dur după ce vicecampioana a evitat umilința. „Trebuie să ne punem un semn de întrebare!” 22
sept.
23:59
CS Hunedoara – FCSB 3-5 | „Să nu-i respectăm mai mult decât trebuie!” Florin Maxim, după ce a fost aproape să producă cea mai tare „remontada” din Cupa României. „Putem să-l catalogăm ca un eveniment pentru oraşul nostru”
22
sept.
23:55
CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Ianis Stoica răsuflă uşurat după „remontada” gazdelor din liga a 3-a. „În fotbal orice e posibil, mă bucur că mi-am ajutat echipa!”
22
sept.
23:45
AS.ro LIVE | Costin Gheorghe este invitatul lui Cătălin Oprișan, de la 10:30! Povești de senzație ale fostului fotbalist din Liga 1
22
sept.
23:27
Ianis Hagi, revenire de senzație la Rangers! Românul a dat o pasă de gol la 2 minute după ce Gerrard l-a introdus în teren. „Incredibil jucător!”
22
sept.
23:03
Uluitor! CS Hunedoara a făcut „remontada” cu FCSB! Golul incredibil care a aruncat tribunele în aer
22
sept.
23:00
CS Hunedoara – FCSB 3-5 | Meci nebun! Jucătorii lui Edi Iordănescu s-au chinuit cu o echipă din liga a 3-a. Au fost aproape de o ruşine istorică! S-au calificat, în prelungiri, în „optimile” Cupei României
22
sept.
22:54
VIDEOAlex Mitriţă a marcat din nou pentru PAOK! Răzvan Lucescu şi-a pierdut cumpătul la final şi a început să înjure în faţa jurnaliştilor. Ce l-a iritat
22
sept.
21:40
LIVE BLOG | 16-imile Cupei României. FCSB, meci nebun cu CS Hunedoara. Sepsi a eliminat-o pe Farul. Gică Hagi a reacţionat dur. Toate rezultatele sunt AICI
22
sept.
21:28
Atmosferă de poveste la CS Hunedoara – FCSB! Fanii au „incendiat” stadionul la primul meci jucat în nocturnă