Publicat: 29.07.2024, 13:00.

Echipajul masculin al României de opt rame cu cârmaci / Profimedia Images

Echipajul masculin al României de opt rame cu cârmaci, format din Ştefan Berariu, Constantin Adam, Mihăiţă Ţigănescu, Mugurel Semciuc, Marius Cozmiuc, Sergiu Bejan, Claudiu Neamţu, Florin Lehaci, Adrian Munteanu, a ocupat ultimul loc în seria 1 de la Jocurile Olimpice şi va evolua în recalificări.

România a încheiat cursa în cinci minute, 55 de secunde şi 82 de sutimi. Echipa SUA, câştigătoarea seriei, s-a calificat în finală.

Echipajul masculin al României de opt rame cu cârmaci a obţinut locul 4 în seria 1 şi va evolua în recalificări!

Tot luni, echipajul de patru vâsle masculin format din Ioan Prundeanu, Florin Horodişteanu, Leontin Nuţescu, Andrei Lungu a ocupat locul cinci în recalificări şi a ratat astfel calificarea în finala A la Jocurile Olimpice de la Paris.

România a încheiat cursa în cinci minute, 56 de secunde şi 32 de sutimi şi va evolua în finala B.

Germania şi Elveţia, ocupantele primelor două locuri în recalificări, s-au calificat în finala A, relata news.ro.

Şi echipajul de patru vâsle feminin, format din Patricia Cireş, Alexandra Ungureanu, Emanuela Ciotău, Andrada Moroşan, a ratat calificarea în finala A la Jocurile Olimpice de la Paris.

Româncele au încheiat cursa pe locul 4, în şase minute, 33 de secunde şi 84 de sutimi şi vor evolua în finala B. În finala A s-au calificat echipele Elveţiei şi Chinei.

• Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Maccabi Tel Aviv – FCSB, miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și în AntenaPLAY
  • Se califică FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?

16:47

Reacţia de mare clasă a lui Jaqueline Cristian, după ce a fost eliminată de la jocurile Olimpice: „A fost o luptă cu sufletul”

16:41

„Sunt puţin supărată!” Camelia Potec, mesaj categoric înainte de finala lui David Popovici de la Jocurile Olimpice 2024

16:35

Novak Djokovic l-a învins clar pe Rafael Nadal, la Jocurile Olimpice! Meci istoric la Paris, între cei doi mari rivali

16:30

Cele două variante de selecționer dintre care va alege Răzvan Burleanu, după refuzul lui Gică Hagi

16:10

Reacţia FRF, după ce Gică Hagi a refuzat să devină selecţionerul României

16:03

BREAKING NEWSGică Hagi a refuzat oficial naționala României! Mesajul „Regelui” pentru Răzvan Burleanu: „Doresc să precizez asta!”

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!”s 2 FotoScoţienii anunţă că Ianis Hagi s-a înţeles că noua echipă: „Este clar!” Salariul uriaş pe care îl va aveas 3 FotoKira Hagi, mesaj emoţionant la 10 zile de la nunta lui Ianis Hagi: „Puterea unui ‘pentru totdeauna’ rostit în şoaptă!”s 4 FotoO campioană mondială şi europeană la gimnastică, noua cucerire a lui Denis Alibec. Imagini de senzaţie de pe plaja din Santorinis 5 FotoCu cât a putut să îi vândă fiica lui Ilie Năstase un tablou lui Ion Ţiriac: „Cu atât l-a cumpărat, e suma corectă!”s 6 FotoCele mai frumoase sportive de la Jocurile Olimpice 2024! Întorc toate privirile la competiția din Pariss

Val de tensiuni în cuplu pentru aceste zodii pe 29 august 2024. Nativii care trebuie să aibă grijă la decizii

Luna august 2024 e specială pentru aceste zodii. Nativii care pot avea parte de surprize