Închide meniul

Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară

Dan Roșu Publicat: 2 mai 2024, 12:30 / Actualizat: 4 mai 2024, 20:25

Comentarii
Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară

Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară

Chefi la cuțite, lider de audiență! Bucurie mare pentru tabăra tunicilor galbene în ediția de aseară Chefi la cuțite: concurenții lui Chef Alexandru Sautner au obținut prima victorie în battle-urile sezonului 13, după o întrecere în care echipele au avut de pregătit câte un preparat la fiecare 13 minute.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Difuzată de Antena 1 în intervalul orar 20:30 – 24:02, ediția de ieri seară Chefi la cuțite s-a impus ca lider de audiență la nivelul publicului comercial, înregistrând 4.9 puncte de rating și 18.6% cotă de piață. În minutul de aur 22:04, 1 milion de telespectatori au urmarit la Antena 1 așteptarea tensionată a farfuriilor pe banda care aduce verdictele battle-urilor.

Chefi la cuțite, lider de audiență

Ieri seară, Chef Ștefan Popescu a fost foarte implicat în ringul culinar. După ce a jurizat întrecerea clătitelor, câștigată de echipa lui Chef Richard Abou Zaki, Chef Popescu a lansat una dintre amuletele din arsenalul său, care i-a permis să conducă, alături de unul dintre Chefi, o echipă.

Alegerea sa a fost tabăra tunicilor galbene, astfel că Chef Popescu s-a implicat activ în battle, ghidându-i pe competitori împreună cu Chef Sautner și savurând apoi din plin victoria alături de el. Tot aseară, Chef Popescu și-a folosit și cea de-a doua amuletă, una extrem de prețioasă, care i-a dat puterea de a salva un concurent aflat în postura de a fi eliminat.

Ieri, la proba individuală, cea mai slabă farfurie i-a aparținut lui Varză, concurentul lui Chef Orlando Zaharia, care risca astfel să rămână cu doar patru oameni pentru battle-urile următoare. Amuleta lui Chef Popescu l-a salvat, însă, pe Varză, care a rămas alături de colegii săi în tunici verzi. Confruntările culinare pline de surprize continuă la Antena 1 săptămâna viitoare, luni, marți și miercuri de la 20:30.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:48
Neluțu Varga exultă după calificarea CFR-ului în play-off: „Leul de Pancu! O să mă țin de cuvânt cu tot ce le-am promis”
23:47
Excludere și retrogradare din Liga 1! Asta riscă FCSB dacă amenințările lui Gigi Becali devin realitate
23:40
Inter – Genoa 2-0. Victorie fără emoții pentru echipa lui Cristi Chivu. “Nerazzurrii” își consolidează locul 1
23:33
Andrei Cordea rămâne cu picioarele pe pământ, după calificarea CFR-ului în play-off: „Nu sunt în extaz”
23:08
Marius Șumudică, victorie cu ultima clasată în Arabia Saudită. Românul este la 3 puncte de salvare
23:03
FCSB mai are o singură șansă să se califice în play-off! Toate calculele după victoria CFR-ului
1 Un nou blat în fotbalul românesc, dezvăluit de Sabin Ilie: “Multă lume implicată. Schimbau mii de euro” 2 Cum mai poate prinde FCSB play-off-ul, după ce U Cluj a învins-o pe Oțelul. Șanse tot mai mici pentru campioană 3 „Mai bun decât ne așteptam”. Andrei Nicolescu a anunțat când poate debuta George Pușcaș la Dinamo 4 Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic 5 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 6 Filipe Coelho a făcut anunțul, după Craiova – Metaloglobus 2-1: „Este prima dată pentru acest club”
Citește și