Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 3-2 a fost LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total în NHL

Alex Ioniță Publicat: 28 octombrie 2024, 2:50

Edmonton Oilers - Detroit Red Wings LIVE VIDEO în AntenaPLAY (00:00)!

Meciul dintre Edmonton Oilers și Detroit Red Wings (3-2) a fost în format LIVE VIDEO, în AntenaPLAY. A fost al 9-lea meci pentru cele două formații, din actualul sezon de NHL.

Detroit Red Wings a primit vizita celor de la Edmonton Oilers după ce a fost învinsă de Buffalo Sabers, în deplasare, în ultimul meci jucat. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-5. . Edmonton a obținut victoria în overtime, grație reușitei lui Draisaitl. În timpul regulamentar, scorul a fost de 2-2. Cele mai tari meciuri din NHL se văd LIVE în AntenaPLAY

Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 3-2 (după overtime)

UPDATE Over Time – GOOOL Edmonton Oilers! Draisaitl a dat lovitura și a adus victoria echipei sale!

UPDATE Repriza a 3-a: 9:13: Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 2-2! A înscris și Bouchard!

UPDATE Repriza 2 – 10:32-Spectacol în NHL! Detroit Red Wings – Edmonton Oilers 2-1! A marcat și Copp

UPDATE Repriza 2 – 11:14 – Detroit Red Wings – Edmonton Oilers 1-1! Draisaitl a restabilit egalitatea!

UPDATE Repriza 1 – 16:32 – Edmonton Oilers – Detroit Red Wings 0-1! Compher a deschis scorul!

UPDATE: A început meciul!

De cealaltă parte, Edmonton Oilers vine după victoria cu Pittsburgh Penguins, scor 4-0.

Înainte de acest duel, Edmonton Oilers se află pe locul al 13-lea în Conferința de Est, cu 7 puncte și pe locul al 7-lea în Divizia Pacific. De cealaltă parte, Detroit Red Wings este pe locul 11 în Conferința de Est, cu 8 puncte și pe locul al 7-lea în Divizia Atlantic.

Ultima întâlnire directă dintre cele două formații a avut loc în luna februarie a acestui an. La momentul respectiv, Edmonton Oilers s-a impus cu 8-4.

În stagiunea precedentă, cei de la Edmonton au pierdut finala play-off-ului din NHL, în fața celor de la Florida Panthers, după 3-4 la duelurile directe.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Cine va câştiga Balonul de Aur?

Gigi Becali a numit jucătorul care l-a dezamăgit în FCSB – Rapid 0-0: „Nu e ce am crezut! Asta e situaţia”

10:45

Simona Halep – Yue Yuan LIVE TEXT (11:30). Fostul lider mondial revine la Hong Kong

10:05

Pe ce loc se află Simona Halep înaintea debutului la Hong Kong! Cum arată clasamentul WTA şi pe ce locuri sunt româncele

9:37

Sainz învinge, Max și Lando continuă duelul! Analiza lui Adrian Georgescu după Marele Premiu al Mexicului

9:15

Dejan Lovren a sărit în apărarea lui Răzvan Lucescu după PAOK – Heraklion 1-2: „Nu e vina lui. E ceva ce putem repara”

8:43

Transfer senzaţional la Rapid? Anunţul făcut de Marius Şumudică despre atacantul de 4 milioane de euro

1 VIDEOCarlos Sainz va pleca din pole position în Marele Premiu al Mexicului! Tur perfect pentru pilotul Ferrari în calificări 2 FCSB – Rapid 0-0. Derby al ratărilor pe Arena Naţională! Siegrist, eroul lui Şumudică. Cum arată clasamentul Ligii 1 3 VIDEOCarlos Sainz a câştigat Marele Premiu al Mexicului! Lando Norris şi Charles Leclerc au completat podiumul 4 Replica memorabilă dată de Vinicius Jr. după ce a fost umilit de Gavi în El Clasico. Schimb de replici după Real–Barcelona 0-4 5 Nota umilitoare primită de Kylian Mbappe, după primul său El Clasico! Evoluţie dezastruoasă în Real Madrid – Barcelona 0-4 6 VIDEOLos Angeles Clippers – Denver Nuggets a fost live în AntenaPLAY! Echipa lui James Harden, victorie dramatică