România – Norvegia 3-0, exclusiv în AntenaPLAY. „Tricolorii” au obţinut calificarea în optimile Campionatelor Europene

De Dan Roșu
Publicat: 12.09.2023, 15:00

România - Norvegia LIVE VIDEO (14:00), exclusiv în AntenaPLAY

Ovidiu Ionescu, la Campionatele Europene de tenis de masă / Facebook Federaţia Română de tenis de masă

România – Norvegia LIVE VIDEO. România a jucat meciul decisiv cu Norvegia, pentru calificarea în optimile Campioanatelor Europene de tenis de masă. Duelul a fost transmis exclusiv în AntenaPLAY. „Tricolorii” au câştigat toate cele trei partide cu Norvegia. Eduard Ionescu s-a impus în cinci seturi în faţa lui Borgar Haug, scor 3-2 (11-6, 8-11, 8-11, 11-9, 11-6), Ovidiu Ionescu s-a impus cu 3-0 (11-9, 11-8, 11-8) în faţa lui Khai Noah Lam, în timp ce Teodor Istrate l-a învins pe Alexander Fransson cu 3-0 (11-3, 11-7, 11-8).

România şi Norvegia au pierdut primul meci disputat în Grupa G de la Malmo, fiind învinse de Anglia, cu 3-2, respectiv 3-1. Britanicii şi-au asigurat astfel câştigarea grupei.

România – Norvegia LIVE VIDEO, exclusiv în AntenaPLAY

Update 15:33: Teodor Istrate a câştigat şi setul al treilea şi a obţinut victoria decisivă care trimite „tricolorii” în optimile de finală. România a învins cu 3-0, după ce Eduard Ionescu, Ovidiu Ionescu şi Teodor Istrate au câştigat duelurile cu norvegienii.

Update 15:26: Teodor Istrate a câştigat setul al doilea cu 11-7.

Update 15:20: Teodor Istrate a câştigat primul set al meciului cu Alexander Fransson cu 11-3.

Update 15:12: Ovidiu Ionescu a câştigat meciul cu Khai Noah Lam după ce s-a impus cu 11-8 în setul al treilea şi a obţinut a doua victorie în faţa Norvegiei. Urmează duelul dintre Alexander Fransson şi Teodor Istrate.

Update 15:04: Ovidiu Ionescu a câştigat cu 11-8 setul al doilea.

Update 14:56: Ovidiu Ionescu a câştigat primul set al meciului cu Khai Noah Lam cu 11-9.

Update 14:50: A început meciul Khai Noah Lam – Ovidiu Ionescu.

Update 14:45: Eduard Ionescu a câştigat meciul cu Borgar Haug, după ce s-a impus în decisiv cu 11-6, iar România conduce cu 1-0 Norvegia. Urmează meciul Khai Noah Lam – Ovidiu Ionescu.

Update 14:36: Eduard Ionescu a trimis partida în decisiv, după ce a câştigat setul patru cu 11-9.

Update 14:26: Borgar Haug a câştigat al treilea set şi conduce cu 2-1 la seturi.

Update 14:18: Borgar Haug a câştigat setul al doilea cu 11-8.

Update 14:09: Eduard Ionescu a câştigat primul set cu 11-6.

Update 14:00: A început meciul dintre Eduard Ionescu şi Borgar Haug.

Ordinea meciurilor:

Pentru locul 2, se vor lupta, exclusiv în AntenaPLAY, România şi Norvegia, iar învingătoarea va ajunge pe tabloul principal al competiţiei de la Malmo, acolo unde se află deja selecţionata feminină a României.

România a ajuns la Malmo după sferturile de finală de la Cluj-Napoca 2021. În meciul cu Anglia, tricolorii au condus cu 2-0, dar s-au văzut învinşi cu 3-2, după ce Ovidiu Ionescu a ratat trei mingi de meci.

La precedenta prezență la un Campionat European, România a atins sferturile, în 2021, la Cluj-Napoca. De altfel, cea mai bună performanță a băieților este o medalie de bronz.

Ovidiu Ionescu, Eduard Ionescu, Hunor Szocs, Andrei Istrate și Iulian Chirița sunt tricolorii care speră la o victorie cu Norvegia.

România – Anglia 2-3

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

18:52 VIDEOAccident teribil la FIA World Endurance Championship 2024. Cursa a fost oprită imediat. Earl Bamber şi-a făcut maşina praf 18:30 LIVE VIDEOFIA World Endurance Championship 2024 | Cursa de 6 ore de la Spa-Francorchamps e ACUM în AntenaPLAY!. Accident teribil 18:13 Gloria Bistriţa s-a calificat în finala EHF European League, după ce a învins Dunărea Brăila în semifinală 18:00 Neluţu Varga le-a declarat „război” rivalilor din Liga 1! Anunţul făcut chiar în ziua derby-ului cu FCSB: „Vom fi la înălţime!” 17:55 VIDEOChen Meng, campioana olimpică en-titre, a câştigat finala feminină de la Saudi Smash 2024, după un meci epic cu Sun Yingsha 17:21 „Ce are cu el?” Fanii lui Tottenham au răbufnit, după ce Radu Drăguşin a fost lăsat din nou pe banca de rezerve 17:12 LIVE VIDEOEstoril – Sporting se joacă ACUM, în AntenaPLAY! Duelul serii din Liga Portugal 17:10 VIDEOMK Dons – Crawley Towm LIVE VIDEO, ora 21:45, în AntenaPLAY. Crewe îşi aşteaptă adversara în barajul de promovare în League One 17:09 VIDEOWang Chuqin, cel mai bun jucător de tenis de masă al lumii, a câştigat Saudi Smash 2024. Finală fabuloasă cu Patrick Franziska 16:40 „Responsabilitatea e mare!” Zeljko Kopic, mesaj categoric înainte de Dinamo – UTA! Cu ce probleme de lot se confruntă Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire