Wang Chuqin – Fan Zhendong, finala WTT Champions Chongqing, a fost live în AntenaPLAY! Sun Yinghsa, campioană la feminin

Publicat: 3 iunie 2024, 15:30 / Actualizat: 3 iunie 2024, 17:34

Finalele WTT Champions Chongqing sunt în direct în AntenaPLAY

Wang Manyu şi Wang Chuqin concurează în finala feminină, respectiv cea masculină a turneului WTT Champions Chongqing / colaj Profimedia Images

Finalele WTT Champions Chongqing au fost luni, în direct în AntenaPLAY. Sun Yingsha şi Wang Manyu s-au înfruntat în finala feminină, câştigând Sun Yinghsa, 4-3 la seturi. De la ora 14:30, Wang Chuqin a pierdut finala masculină cu Fan Zhendong.

În semifinalele turneului feminin, Sun Yingsha a învins-o cu 4-2 pe Chen Meng. În cealaltă semifinală feminină, Wang Manyu a învins-o cu 4-0 pe Wang Yidi.

Sun Yingsha – Wang Manyu 4-3 şi Wang Chuqin – Fan Zhendong 3-4, finalele WTT Champions Chongqing, în direct în AntenaPLAY

Update 17:20: S-a încheiat şi finala masculină de la WTT Champions Chongqing! Fan Zhendong l-a învins cu 4-3 pe Wang Chuqin (11-9, 11-9, 11-2, 8-11, 6-11, 8-11, 11-4).

Update 15:30: A început finala masculină Wang Chuqin – Fan Zhendong.

Update 15:00: Sun Yinghsa s-a impus cu 4-3 la seturi (11-13, 11-7, 6-11, 11-7, 11-9, 6-11, 11-9) şi a câştigat WTT Champions Chongqing.

Update 13:30: A început finala feminină dintre Sun Yingsha şi Wang Manyu.

În semifinalele masculine, Wang Chuqin l-a învins cu 4-2 pe Dang Qiu, în timp ce Fan Zhendong l-a eliminat pe brazilianul Hugo Calderano, cu 4-0 la seturi.

WTT Champions Chongqing are premii totale uriaşe, de 800.000 de dolari.

Sun Yingsha şi Wang Manyu s-au întâlnit şi în finala turneului WTT Champions Incheon 2024. Sun Yingsha a învins-o atunci clar, cu 4-0 la seturi, pe Wang Manyu (11-7, 11-5, 11-4, 11-4). Finala de lux a turneului WTT Champions Incheon 2024 a fost şi ea în AntenaPLAY.

În ceea ce îl priveşte pe Wang Chuqin, acesta este considerat cel mai bun jucător de tenis de masă al lumii. El este lider mondial în clasamentul masculin. Luna trecută, Wang Chuqin l-a învins pe germanul Patrick Franziska, cu 4-2 la seturi, la Saudi Smash 2024. Germanul a fost revelaţia competiţiei. Finala fabuloasă dintre Wang Chuqin şi Patrick Franziska a fost şi ea în AntenaPLAY.

Chuqin a pierdut doar 14 puncte în primele 3 seturi ale confruntării cu Franziska şi părea că se va impune cu 4-0 la seturi. Germanul a luptat formidabil în următoarele două seturi, pe care le-a câştigat la mare luptă. Ultimul set a fost câştigat de Chuqin, care a cucerit trofeul la Saudi Smash 2024.

Bernadette Szocs şi Eliza Samara au participat şi ele la WTT Champions Chongqing

Bernadette Szocs şi Eliza Samara au concurat şi ele la WTT Champions Chongqing. Ambele românce au fost eliminate în primul tur. Bernie Szocs a fost învinsă cu 3-0 de Shin Yubin. Sud-coreeanca şi-a adjudecat cele 3 seturi cu 11-8, 12-10 şi 11-5.

Şi Eliza Samara a fost învinsă cu 3-0 la seturi de Joo Cheonhui. A fost 11-6, 13-11 şi 11-6 pentru sportiva din Coreea de Sud.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 5 canale TV live si peste 12 canale liniare exclusive, o selecție de filme pe gustul fiecăruia, atât producții românești, cât și internaționale, seriale pentru toată familia, de la k-dramas la seriale polițiste, comedie, acțiune sau dragoste. Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop.

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi, pentru că ai sport live în AntenaPLAY. În 2024, competițiile de Formula 1, Formula 2, Formula 3, se vad live integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live, AS LIVE, dar si pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marele premiu de Formula 1 vor putea fi urmărite live online. Pe lângă acestea, abonații pot urmări și F1 Academy, Liga Campionilor Asiei, meciurile din Liga Portugal, Cupa Franței sau evenimente de MMA și box. Plus multe alte competiții exclusive. Platforma AntenaPLAY îți pune la dispoziție 3 tipuri de abonamente: lunar, de 6 luni și de 1 an. Hai în AntenaPLAY!

Ce rezultat obţine România cu Slovacia?

Lionel Messi le dă emoţii argentinienilor! Probleme pentru starul lui Inter Miami la Copa America: „Mă deranjează puţin”

13:04

Unicul marcator al Slovaciei la EURO 2024 îşi scoate pălăria în faţa lui Nicolae Stanciu: „Sper să nu mă întristeze şi pe mine”

12:57

Culoar ideal pentru România! Scenariul de vis prin care „tricolorii” ar putea ajunge până în semifinalele EURO 2024

12:36

Cehia – Turcia şi Georgia – Portugalia LIVE TEXT (22:00). Luptă de foc pentru calificarea în optimile EURO 2024

11:58

Scene şocante la Copa America! Un arbitru a leşinat în timpul meciului Canada – Peru

1 VIDEOLando Norris va pleca din pole position position în Marele Premiu de Formula 1 al Spaniei. Verstappen pe 2, Hamilton pe 3 2 Belgia – România 2-0. „Tricolorii” au rămas pe primul loc în „grupa morţii” de la EURO 2024. Tielemans şi De Bruyne au marcat 3 VIDEODavid Popovici a câştigat medalia de aur în „proba regină” a nataţiei, la Campionatele Europene de nataţie. Cursă colosală 4 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu al Spaniei, în direct pe Antena 1 şi live stream în AntenaPLAY! Spectacol la Barcelona 5 VideoDavid Popovici şi ştafeta României, locul 5 în finala de 4×100 m liber de la Campionatele Europene de înot de la Belgrad 6 VideoDavid Popovici s-a calificat în finala la 200m liber de la Campionatele Europene de la Belgrad, în AntenaPLAY