Închide meniul

Ana Bogdan, învinsă în primul tur de la Indian Wells de o rusoaică de 19 ani, după ce a ratat o minge de meci

Dan Roșu Publicat: 9 martie 2024, 8:16 / Actualizat: 11 martie 2024, 16:26

Reclamă
Ana Bogdan, învinsă în primul tur de la Indian Wells de o rusoaică de 19 ani, după ce a ratat o minge de meci

Ana Bogdan, la finalul unui meci - Profimedia Images

Ana Bogdan a fost învinsă în primul tur de la Indian Wells. Românca de pe locul 31 WTA a pierdut vineri duelul cu rusoaica Diana Shnaider (7-5, 6-7, 3-6), în prima rundă a turneului WTA 1.000, dotat cu premii totale de 9.258.080 de dolari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Românca de 31 de ani s-a înclinat după două ore şi 41 de minute în faţa unei adversare de 19 ani, care ocupă locul 74 în lume.

Ana Bogdan, învinsă în primul tur de la Indian Wells

Românca a reuşit să câştige primul set, la capătul unei dispute echilibrate. Shnaider a început bine actul secund şi a condus cu 2-0, dar Ana Bogdan a egalat şi s-a mers cap la cap până la 5-5, scor la care românca a reuşit un break.

Deşi a servit pentru meci, Ana Bogdan nu a făcut niciun punct şi setul a ajuns în tiebreak, unde românca a ratat o minge de meci la 6-5. Rusoaica a egalat situaţia la seturi, iar în decisiv a dominat jocul, câştigând cu 6-3.

Ana Bogdan, finalistă la Transylvania Open, s-a ales cu un cec de 30.050 de dolari şi 10 puncte WTA.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și