Închide meniul

Australian Open 2022 | Emma Răducanu, reacție acidă după scandalul provocat de Novak Djokovic în Australia. “A luat din farmecul tenisului!”

Alexandru Ivan Publicat: 15 ianuarie 2022, 21:25 / Actualizat: 4 aprilie 2023, 20:04

Australian Open 2022 | Emma Răducanu, reacție acidă după scandalul provocat de Novak Djokovic în Australia. A luat din farmecul tenisului!

Captură Youtube

Australian Open 2022 | Emma Răducanu, reacție acidă după scandalul provocat de Novak Djokovic. Emma Răducanu crede că scandalul uriaș provocat Novak Djokovic în Australia distrage atenția fanilor de la tenisul adevărat. Sârbul încă nu știe dacă poate participa la Australian Open 2022.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătoarea cu orgini românești Emma Răducanu consideră că drama din afara terenului a luat ochii oamenilor de la ceea ce se întâmplă pe teren. Spre exemplu, britanica a aminitit de faptul că Andy Murray a ajuns în prima sa finală ATP din octombrie 2019 încoace.

Australian Open 2022 | Emma Răducanu, reacție acidă după scandalul provocat de Novak Djokovic în Australia

”Am impresia că situația aceasta a luat puțin din farmecul tenisului care se joacă în aceste luni în Australia. De exemplu, Andy Murray a jucat finala turneului de la Sydney”, a declarat Emma Răducanu, potrivit The Sun.

Andy Murray a jucat în finala turneului de la Sydney împotriva rusului Aslan Karatsev, însă s-a văzut învins, scor 3-6, 3-6, într-o partida care a durat peste o oră și 30 de minute.

Filmul scandalului uriaș provocat de Novak Djokovic

Ministrul australian al Imigraţiei, Alex Hawke, a anulat, vineri, a doua oară viza de intrare în ţară deţinută de liderul ATP, Novak Djokovic, demnitarul precizând că a luat decizia ţinând cont de interesul public.

Reclamă
Reclamă

Djokovic a sosit în Australia la 5 ianuarie şi forţele de frontieră nu i-au permis intrarea în ţară timp de mai bine de opt ore, timp în care jucătorul a fost reţinut în aeroport.

La finalul audierii, ofiţerii poliţiei de frontieră au decis să-i anuleze lui Djokovic viza de intrare în ţară, pentru că nu este vaccinat şi astfel nu respectă regulile sanitare locale pentru cetăţenii care doresc să călătorească în Australia. Tenismenul a fost plasat în izolare la un centru de imigranţi.

Novak Djokovic a făcut apel la decizia autorităţilor şi a primit câştig de cauză, la 10 ianuarie, din partea unui tribunal local din Melbourne. El a fost eliberat din centrul pentru imigranţi şi a început să se antreneze la Melbourne Park.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:41

Novak Djokovic s-a calificat în sferturi la Roland Garros! Sârbul a doborât recordul lui Roger Federer

19:27

Echipa la care îşi va continua cariera Olimpiu Moruțan! Detalii de la negocieri

19:26

Madison Keys s-a calificat în sferturi la Roland Garros pentru a treia oară

19:20

Paulo Jorge Pereira, selecţionerul naţionalei Portugaliei, o va antrena pe Dinamo!

18:49

Răzvan Marin şi-a decis viitorul! Ce va face după meciurile echipei naţionale: “Iau în considerare”

18:25

Unirea Slobozia – FC Voluntari (ora 20.00) Adrian Mihalcea şi Florin Pîrvu, duel crucial pentru Liga 1

1 Charles Leclerc, replică pentru Max Verstappen! Olandezul a vrut penalizarea pilotului de la Ferrari 2 FotoLuis Enrique, omagiu emoţionant pentru fiica lui decedată după ce a câştigat Liga Campionilor cu PSG! 3 FotoReacţia iubitei lui Istvan Kovacs după ce arbitrul român a condus de la centru finala Ligii Campionilor! 4 VideoMax Verstappen a fost penalizat cu 10 secunde în Marele Premiu al Spaniei! Cursă de coşmar pentru olandez 5 Mesajul FRF pentru Istvan Kovacs! Au reacţionat imediat după finala PSG-Inter+Gestul arbitrului din finalul meciului 6 Max Verstappen riscă să fie suspendat după ciocnirea cu George Russell, din Marele Premiu al Spaniei
Citește și