Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată: ”Alize Cornet nu este niciodată o jucătoare de subestimat”

Antena Sport Publicat: 23 ianuarie 2022, 15:29

Comentarii
Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată: ”Alize Cornet nu este niciodată o jucătoare de subestimat”

Getty Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Cei de la lastwordonsports susțin că sportiva din Franța îi poate pune probleme Simonei, dacă ținem cont de rezultatele obținute în prima săptămână de la Melbourne.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open 2022 | Simona Halep, avertizată: Alize Cornet nu este niciodată o jucătoare de subestimat

„Alize Cornet nu este niciodată o jucătoare de subestimat. Franțuzoaica a demonstrat din nou în această săptămână obținând trei victorii memorabile, inclusiv la a treia favorită, Garbine Muguruza.

După un sezon dificil 2021, Halep a arătat cel mai bun tenis al ei la Australian Open. Halep o bate pe Cornet, în mod normal, în nouă din zece partide”, scriu cei de la lastwordonsports, citați de eurosport.ro.

Australian Open 2022 | Simona Halep, înaintea meciului din „optimi” cu Alize Cornet: „Va fi un meci greu, dar nu rezultatul contează!”

Simona Halep – Alize Cornet (61 WTA) este unul dintre cele mai așteptate meciuri din optimile de finală de la Australian Open 2022. „Simo” are opt victorii la rând în acest sezon și își poate continua, la Melbourne, seria magnifică. Aflată pe locul 15 WTA, românca este în mare formă și poate spera la trofeu.

Halep şi Cornet s-au mai întâlnit de patru ori până acum şi jucătoarea din Franța conduce cu 3-1 la general. Ultima lor partidă a fost în 2015, când Cornet s-a impus cu 7-6 (6), 6-3, în turul al doilea al turneului de la Madrid. Campioana noastră a anunțat ce așteptări are de la acest duel.

Reclamă
Reclamă

„Am sentimentul că o să fie un meci greu pentru că este o jucătoare care nu cedează niciodată, luptă pentru fiecare punct și are un joc cu foarte puține greșeli. Va fi un meci bun, din punctul meu de vedere, și sper să am puterea să-l câștig, îmi doresc tare mult, dar bineînțeles că nu rezultatul contează. Contează să joc bine și să-mi fac treaba„, a declarat Simona Halep pentru sursa citată mai sus.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39

Angelescu a intervenit după UTA – Rapid: „Penalty!”. A anunţat cu ce jucător negociază pentru transfer

23:28

„Arbitrul știe că a greșit!” Stojilkovic a spus clar ce s-a întâmplat la faza penalty-ului din prelungiri

23:25

După 4 meciuri cu Pancu, Alex Dobre a numit diferenţa faţă de perioada Gâlcă

23:14

Pancu, cucerit de noua achiziție după primul meci: „Nu ai cum să dai greș cu așa jucător!” Ce spune de penalty-ul cerut

23:11

FotoRapid a cerut penalty la ultima fază a meciului cu UTA! Săpunaru, verdict imediat: „Se vede clar”

22:55

UTA Arad – Rapid 0-0. Giuleştenii iau doar un punct după ocazii uriaşe ratate!

1 Transfer la Dinamo. Jucător de naţională, acord pentru trei ani! 2 FotoCum arată acum Cătălina Ponor, la 9 ani de la retragerea din gimnastică. Imaginile vorbesc de la sine 3 Ce au făcut Elias Charalambous şi Mihai Pintilii la meciul de debut 4 EXCLUSIV„Bomba anului” Bănel Nicoliță a anunțat mutarea cu care Gigi Becali va da lovitura la FCSB: „Cinci campionate la rând” 5 Zeljko Kopic, rivalul lui Dinamo: croatul este pe lista unui club de top din Liga 1 6 Lovitură de teatru! S-a blocat transferul lui Assad Al Hamlawi, iar acum negociază cu un alt golgheter din Liga 1
Citește și