Închide meniul

Avertisment pentru Novak Djokovic: „Cariera lui, în pericol dacă nu se vaccinează!” Carlos Moya îl apără pe sârb

Gabriel Zamfirescu Publicat: 7 februarie 2022, 9:54

Reclamă
Avertisment pentru Novak Djokovic: „Cariera lui, în pericol dacă nu se vaccinează! Carlos Moya îl apără pe sârb

Profimedia

Novak Djokovic a fost în centrul unui scandal uriaş în acest început de an, la Australian Open 2022. Sârbul a fost, în cele din urmă, expulzat din Australia şi a ratat primul turneu de Mare Şlem al anului. A pierdut procesul cu statul australian din cauza actelor doveditoare cu care s-a prezentat în Australia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Avertisment pentru Novak Djokovic

De absența lui Novak Djokovic a profitat Rafael Nadal care s-a impus la Australian Open. Astfel, ibericul este primul jucător care a ajuns la 21 de turnee de Grand Slam câștigate. Acum, Carlos Moya, îi transmite un mesaj clar lui Novak Djokovic. „Nu cred că este antivaccinist, dar întotdeauna apără dreptul de a alege. Se află într-o situație foarte complicată în prezent. Nu cred că victoria lui Rafa îi schimbă perspectiva. Ceea ce este clar este că, dacă nu se vaccinează, va ieși din lupta pentru care muncește de atât de mult timp. Cred că este dificil pentru el, cariera îi este în pericol”, a explicat acesta, conform oncecero.es.

Sârbul, interdicţie de trei ani în Australia

Australienii tocmai au anunţat că sârbul nu mai are voie să calce timp de trei ani în ţara lor. Ministrul Afacerilor Interne, Karen Andrews și prim-ministrul Scott Morrison au confirmat că decizia de deportare a liderului ATP aduce cu sine interdicția de 3 ani pe teritoriul Australiei. „Viza sa a fost anulată de Ministrul Imigraților, Hawke. Acea decizie a fost păstrată și de Curtea Federală, așa că în consecință, acesta nu mai are voie 3 ani să intre în Australia. Totuși, ar putea să fie o discuție despre o nouă viză mai devreme, dar totul este ipotetic acum”, a spus Karen Andrews, Ministrul Afacerilor Interne în Australia.

Dacă în Australia nu va mai avea voie timp de trei ani, sârbul revine pe terenul de tenis pe un alt continent. Şi-a anunţat prezenţa în turneul ATP 500 de la Dubai, locație pentru care îndeplinește toate criteriile de călătorie și intrare pe teritoriul Emiratelor Arabe Unite, conform puntodebreak.com.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și