Emma Răducanu vine în România! Campioana de la US Open a confirmat prezenţa la Transylvania Open. Mesaj în limba română pentru fanii din ţara noastră

Gabriel Zamfirescu Publicat: 6 octombrie 2021, 11:50 / Actualizat: 26 martie 2023, 17:57

Comentarii
Emma Răducanu vine în România! Campioana de la US Open a confirmat prezenţa la Transylvania Open. Mesaj în limba română pentru fanii din ţara noastră

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Emma Răducanu vine în România! Veste uriaşă pentru fanii din România ai Emmei Răducanu, Campioana de la US Open, ultimul turneu de Mare Şlem al anului, vine în România! Chiar Emma Răducanu a confirmat prezenţa la Transylvania Open într-un mesaj pentru fanii din ţara noastră.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emma Răducanu vine în România

Anunţul momentului făcut de către Emma Răducanu. Campioana ultimului turneu de Mare Şlem al anului, US Open, vine în ţara noastră, unde va participa la Transylvania Open. Mai mult, şi Simona Halep a anunţat că va participa la turneul de la Cluj Napoca.

Într-un mesaj postat pe o reţea de socializare, Emma Răducanu a vorbit în limba română şi i-a anunţat pe toţi suporterii ei că va fi prezentă cu siguranţă la Transylvania Open. “Salut! Mă bucur că am ocazia să joc la Transylvania Open. Tatăl meu este român şi am experienţe frumoase în ţară. Abia aştept să ne vedem. Pa”, a spus Emma Răducanu într-un mesaj video postat pe o reţea de socializare în urmă cu puţin timp.

Emma Răducanu are un nou antrenor

Jucătoarea de 18 ani cu tată român tocmai şi-a găsit un nou antrenor. Emma Răducanu, campioana de la US Open se pregăteşte alături de Jeremy Bates. Recent, Jaiden Micheal, un cunoscut om de televiziune britanic, a sfătuit-o pe Emma Răducanu să îl numească antrenor pe Darren Cahill, însă campioana de la US Open a luat o altă decizie.

Înainte de Indian Wells, noua stea din tenisul mondial se pregăteşte alături de Jeremy Bates, fostul mare jucător de tenis din Marea Britanie, scrie theguardian.com. Acesta s-a alăturat temporar echipei lui Răducanu. De menţionat este că Bates este şi antrenorul lui Briton Katie Boulter.

Reclamă
Reclamă

Luna trecută, tânăra de 18 ani a renunţat la Andrew Richardson, antrenorul care a ajutat-o să câştige US Open 2021. Presa britanică notează că este puţin probabil ca Emma Răducanu să îşi găsească un nou antrenor până la finalul anului.

 

 

Reclamă

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:06 9 mai

Daniel Pancu a făcut anunțul despre viitorul său la CFR: “2 milioane % am zis că rămân, dar în alte condiţii”

23:50

Dezvăluirea lui Mureșan despre viitorul lui Pancu la CFR Cluj: „Are clauză, se activează automat”

23:50

Jaqueline Cristian, eliminată în turul al doilea la Roma! Învinsă de fosta lideră WTA după un meci de peste 3 ore

23:43

“Vrăjeală de offside”. Fază controversată la CFR – Universitatea Craiova. Momentul s-a analizat 5 minute la VAR

23:37

Matei Ilie, dezamăgit după 0-0 cu Universitatea Craiova: „E greu”

23:30

Filipe Coelho simte titlul după remiza cu CFR Cluj: „Este un punct în plus”

1 VideoAu sărbătorit pe masă! Bucuria uriaşă a naţionalei României după succesul istoric de la Londra 2 FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu 3 “Cutremur” la Liga a 2-a! O echipă de play-off n-a primit dreptul să promoveze. Cine jubilează după anunț 4 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 5 FotoBruneta celebră şi-a făcut iubit, după ce soţul milionar, cu care are 3 copii, a înşelat-o! A luat şi o decizie radicală 6 Mihai Stoica a găsit antrenorul FCSB-ului: „Nu poate să mă refuze”
Citește și