Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: “Va fi o provocare pentru mine!” Anunț uriaș făcut de Simo: “Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!”

Antena Sport Publicat: 21 octombrie 2021, 23:20 / Actualizat: 22 octombrie 2021, 1:24

Comentarii
Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: Va fi o provocare pentru mine! Anunț uriaș făcut de Simo: Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Simona Halep – Maria Sakkari este duelul de foc de care va avea parte Simo în sferturile de finală de la Kremlin Cup. “Simo” a avut cuvinte de laudă la adresa adversarei sale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep – Maria Sakkari, în sferturi la Kremlin Cup

Am văzut-o evoluând în acest an, a jucat foarte bine. Încrederea ei e foarte sus, va fi o provocare enormă pentru mine, dar n-am nimic de pierdut. Îmi doresc foarte mult să fac un meci bun. Indiferent de rezultat, e bine că sunt sănătoasă și pot juca la cel mai înalt nivel”, a spus Halep pentru digisport.ro.

Simona Halep: “Acum mă simt 100% vindecată, nu am alte dureri”

Simona Halep a vorbit despre starea sa de sănătate, în contextul în care marea noastră campioană a avut probleme mari din cauza accidentărilor.

A trecut ceva timp de când m-am recuperat. Atunci am fost puțin temătoare, dar acum mă simt 100% vindecată, nu am alte dureri. Sunt bine și mă bucură acest lucru. Vreau doar să mă bucur de tenis și să fac tot ce pot pe teren. Tot ce se întâmplă acum e un bonus. Îmi face plăcere să fiu pe teren.

Am noroc că nu sunt în bulă și putem ieși, m-am plimbat. Moscova îmi place foarte mult, e puțin frig, dar e plăcut. Mă simt bine și sunt norocoasă că m-am vindecat anul acesta și pot termina pozitiv“, a mai spus Simona Halep.

Reclamă
Reclamă

Simona Halep – Veronika Kudermetova 6-1, 7-6. Românca, încă o victorie la Kremlin Cup

Simona Halep a închis primul set în doar 31 de minute, dar s-a chinuit în partea a doua. Românca a avut o șansă să câștige meciul mai devreme, la 5-4 în setul al doilea, dar nu a reușit să facă break-ul.

Kudermetova, în ciuda creșterii spectaculoase în joc din setul al doilea, nu a reușit să răstoarne și scorul. A fost nevoie de tie-break pentru ca Simona Halep să închidă meciul.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine se va califica în finala Mondialului, din semifinala de vis Franţa - Spania?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
8:49

“Nu am mai jucat niciodată un asemenea meci”. Elveţienii au “explodat”, după ce au fost eliminaţi de Argentina de la Mondial

8:49

VIDEOCe a făcut Erling Haaland după eşecul dureros cu Anglia, de la Campionatul Mondial. A uimit pe toată lumea

8:32

Lionel Messi, un nou record impresionant stabilit după ce Argentina s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial

7:45

Lionel Scaloni, mândru şi îngrijorat după Argentina – Elveţia: “Istoric!” / “Norocul a fost de partea noastră”

7:29

VideoJulian Alvarez, gol fabulos în Argentina – Elveţia! Campioana mondială s-a descătuşat după execuţia din prelungiri

7:14

Trei concluzii după Argentina – Elveția 3-1: „Pumele”, din nou pe persoană fizică, și tot mai vulnerabile

1 Gigi Becali s-a pomenit cu banii în cont de la Mirel Rădoi. Gestul neaşteptat al tehnicianului oltean 2 FotoGata! Simona Halep şi-a scos în lume iubitul milionar. Surprinşi lângă Kate Middleton, la Wimbledon! 3 Vladislav Blănuță, gata să plece de la Dinamo Kiev! Clubul care l-a convins pe român 4 Verdictul specialistului după faza controversată din Spania – Belgia 2-1 5 FotoErling Haaland, dat de gol de iubita sa: “E puțin jenant că spun asta”. Ce fac cei doi într-o seară obișnuită 6 Comunicatul FIFA după controversa uriaşă de la Norvegia – Anglia 1-2
Citește și