maria sakkari

Surprize uriaşe la Roland Garros 2024! Semifinalista din 2023 şi capul de serie numărul 6, out din primul tur
Roland Garros • 28 mai, 8:51

Iga Swiatek s-a calificat în finala de la Indian Wells! Numărul 1 WTA a defilat în semifinale şi a depăşit-o pe Serena Williams
WTA • 16 martie, 9:07

Sorana Cîrstea a defilat cu Maria Sakkari la Abu Dhabi! Calificare în sferturi, după o victorie fără drept de apel
WTA • 7 februarie, 18:40

Jessica Pegula, prima semifinalistă de la Turneul Campioanelor! Maria Sakkari, aproape de surpriză la Cancun
WTA • 1 noiembrie, 11:52

Karolina Muchova s-a retras de la Turneul Campioanelor! Cine îi ia locul finalistei de la Roland Garros
WTA • 24 octombrie, 12:43

US Open 2023 | Maria Sakkari a început să plângă, după ce a fost eliminată în primul tur: „Poate ar trebui să iau o pauză”
US Open • 29 august, 17:01

Irina Begu – Maria Sakkari 7-6, 4-6, 2-6! Românca a ratat calificarea în semifinale la Madrid, după un meci maraton
Tenis • 2 mai, 23:55

Moment rar întâlnit pe terenul de tenis în meciul Irinei Begu cu Maria Sakkari. Jucătoarea din Grecia a avut un dialog amuzant cu arbitra de scaun. Irina Begu a oferit și ea replica
Tenis • 2 mai, 22:57

Irina Begu – Maria Sakkari, în sferturile de finală de la Madrid. Begu e condusă la directe
Tenis • 1 mai, 20:34

Bianca Andreescu, victorie uriaşă cu Maria Sakkari în turneul de la Miami
Tenis • 24 martie, 21:41

Aryna Sabalenka – Maria Sakkari, prima semifinală de la Indian Wells. Sorana Cîrstea joacă azi cu Iga Swiatek
Tenis • 16 martie, 8:58

Maria Sakkari, criză de nervi în timpul meciului de la Australian Open 2023: „O dată dacă mai țipă în fața mea…”
Australian Open • 18 ianuarie, 8:56

Carlos Alcaraz şi Alexander Zverev, victorii dramatice la Roland Garros. Fiecare a salvat o minge de meci. Djokovic, imperial. Surprize în turneul feminin
Roland Garros • 25 mai, 22:22

”E o nebunie!” Iga Swiatek, marea câștigătoare a turneului de la Indian Wells 2022! Poloneza care a eliminat-o pe Simona Halep va urca pe locul 2 WTA
WTA • 21 martie, 0:53

Australian Open 2022 | Două jucătoare din Top 10, eliminate la Melbourne, fără drept de apel
Tenis • 23 ianuarie, 9:02

Simona Halep – Maria Sakkari 4-6, 4-6. Simo, la un pas de o revenire colosală în setul al doilea. Prima reacție a Mariei Sakkari: „Am fost nervoasă!”
Tenis • 22 octombrie, 17:57

Kremlin Cup 2021 | Simona Halep – Maria Sakkari, duel de foc în sferturi: „Va fi o provocare pentru mine!” Anunț uriaș făcut de Simo: „Sunt vindecată 100%, nu mai am dureri!”
Tenis • 21 octombrie, 23:20

Emma Răducanu scrie istorie la US Open 2021! A ajuns în finală fără set pierdut! „Prima sportivă, din toate timpurile, care ajunge în finala unui Grand Slam, venită din calificări!”
US Open • 10 septembrie, 8:33

US Open 2021 | Emma Răducanu – Maria Sakkari 6-1, 6-4. Ce performanță! Noua senzație mondială a tenisului are America la picioare! Sportiva cu origini româneşti s-a calificat în finală!
US Open • 10 septembrie, 8:15

US Open | Bianca Andreescu, meci uluitor de 3 ore şi jumătate. A salvat 3 mingi de meci, într-un picior. A rămas blocată după un schimb
US Open • 7 septembrie, 10:21

Roland Garros 2021 | Barbora Krejcikova – Anastasia Pavlyuchenkova, marea finală de la Paris! Cehoaica a învins-o dramatic pe Maria Sakkari, după 9-7 în decisiv și 5 mingi de meci
Roland Garros • 10 iunie, 21:37

Swiatek, OUT de la Roland Garros! Surpriză uriaşă la Paris. Eşec fără drept de apel
Roland Garros • 9 iunie, 16:02

Roland Garros 2021 | Sofia Kenin, OUT de la Paris! Simona Halep va rămâne pe locul 3 WTA. O singură jucătoare din TOP 10 a rămas în cursa pentru trofeu
Roland Garros • 7 iunie, 23:40