Închide meniul

Maria Sharapova, prima reacţie după ce Rusia a declanşat războiul în Ucraina. MaSha a fost atacată teribil pe reţelele de socializare

Dan Roșu Publicat: 1 martie 2022, 13:49

Comentarii
Maria Sharapova, prima reacţie după ce Rusia a declanşat războiul în Ucraina. MaSha a fost atacată teribil pe reţelele de socializare

Getty Images

“Revenind în Europa, lucrurile sunt diferite. M-am întors cu o inimă grea şi cu o dorinţă pentru pace şi, cel mai important, pentru siguranţa şi viitorul copiilor noştri”, a fost mesajul postat de MaSha, pe contul de Instagram.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Maria Sharapova, desfiinţată în mediul online după războiul inițiat de Vladimir Putin

Maria Sharapova (34 de ani) a fost criticată în termeni extrem de duri, cu două zile în urmă, pentru lipsa sa de reacție din mediul online, după ce Rusia a invadat Ucraina.

Rusia a invadat Ucraina, iar sportivii din toate colțurile lumii și-au exprimat solidaritatea față de poporul ucrainean care trece prin momente teribile.

Inclusiv marii sportivi ruși au reacționat prompt și au condamnat decizia lui Vladimir Putin. Andrey Rublev și Daniil Medvedev sunt doi dintre sportivii ruși care au avut mesaje de susținere pentru Ucraina.

Reclamă
Reclamă

Maria Sharapova a primit mesaje dure

Sharapova a primit mesaje extrem de dure, precum: „Să-ți fie rușine ca rusoaică!”, „Ar trebui să fii deportată și să te întorci în Rusia”, „Rușii ar trebui să-l oprească pe Putin”, „De ce nu protestezi față de războiul malefic al lui Putin?”.

Maria Sharapova locuieşte de la vârsta de 7 ani în Statele Unite. Rusoaica s-a retras din tenis în urmă cu 2 ani, după o carieră impresionantă în care a reuşit să câştige 5 titluri de Grand Slam: Australian Open (2008), Roland Garros (2012, 2014), Wimbledon (2004) şi US Open (2006).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:09
Final de drum pentru Marius Măldărăşanu. Confirmă că a fost dat afară: “Au zis că vor să o închidem”
11:47
Gigi Becali a dat cărţile pe faţă despre situaţia lui Elias Charalambous: “Pleacă pe 2-3 milioane de euro”
11:42
Sorin Cîrţu i-a făcut praf după U Cluj – Universitatea Craiova 0-0: “O echipă foarte fricoasă”
11:23
Mitică Dragomir, verdict crunt în cazul lui Florinel Coman: “S-a îngrăşat de atâţia bani”
10:42
Selecţionerul Camerunului, demis cu 20 de zile înaintea începerii Cupei Africii pe Naţiuni
10:18
Fostul component al Generaţiei de Aur, negocieri să preia Hermannstadt. Măldărășanu pleacă de la echipă
1 VIDEOCe moment de 1 decembrie! România, victorie uriaşă de Ziua Naţională, la Cupa Mondială Echipe Mixte 2 E oficial! FCSB rămâne fără Siyabonga Ngezana. Unde merge fotbalistul 3 Transferul momentului pentru FCSB. A ajuns la București să semneze: “Mă bucur să fiu din nou aici” 4 Costel Gâlcă, transfer de titlu la Rapid. Ce jucător de 1.2 milioane de euro vrea din Serie A 5 EXCLUSIV„Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes” 6 Misiune infernală pentru România la Mondial. Cum arată grupa principală 1. Cum ne putem califica în sferturi
Citește și