Închide meniul
Foto

„Rebela tenisului românesc” a luat o decizie surprinzătoare şi şi-a atras numeroase critici: „Echipa de suflet nu se trădează”

Bogdan Stănescu Publicat: 29 august 2024, 16:21

Reclamă
„Rebela tenisului românesc” a luat o decizie surprinzătoare şi şi-a atras numeroase critici: „Echipa de suflet nu se trădează”

Andreea Prisăcariu / Facebook

„Rebela tenisului românesc” a luat o decizie surprinzătoare şi şi-a atras imediat numeroase critici. Cunoscută drept dinamovistă, Andreea Prisăcariu a semnat cu Steaua.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andreea Prisăcariu a postat pe contul ei de Instagram o poză cu ea în tricoul Stelei.

„Rebela tenisului românesc” a luat o decizie surprinzătoare şi şi-a atras numeroase critici: „Nu m-am aşteptat”

Un nou capitol deblocat. Îl iau ca pe un nou început pentru mine și echipa mea. Salut aceste culori (n.r. roșu și albastru) în viața mea cu entuziasm. Forţa Steaua”, a scris Andreea Prisăcariu, pe contul ei de Instagram.

Dacă fanii roş-albaştrilor au felicitat-o, suporterii celorlaltor echipe au criticat-o pe Andreea Prisăcariu.

Și cu Dinamo, și cu Rapid, și cu Steaua acum, penal”, a reacţionat cineva. ”La Rapid n-am mai fost de un an jumate, tată! Am fost invitată. Ca la spectacol. Acum sunt transferată. Ce să-i faci? Mă duc și eu unde sunt respectată. Daca ai vreo problemă, e strict treaba ta”, a răspuns „rebela tenisului românesc”.

Reclamă
Reclamă

Echipa de suflet nu se trădează niciodată! Ştiam că eşti dinamovistă înfocată din postări”, a transmis altcineva. ”Dacă n-ai trăit ce am trăit eu, nu te pronunţa”, i-a răspuns Andreea Prisăcariu.

 
View this post on Instagram
 
A post shared by Andreea Prisacariu (@iamprisacariuandreea)

Andreea Prisăcariu s-a prăbuşit în clasamentul WTA

Andreea Prisăcariu s-a prăbuşit în clasamentul WTA. În prezent, ea este pe locul 444 la simplu. La dublu e pe locul 486.

Reclamă

La sfârşitul anului trecut, Andreea Prisăcariu mărturisea că a ajuns să urască tenisul. Se întâmpla după un meci pierdut fără drept de apel duelul din sferturile de finală ale turneului ITF de la Monastir (Tunisia). Sportiva de pe locul 632 mondial se impunea cu scorul de 6-1, 6-2.

Am ales acest sport, nimeni nu m-a forțat. Astăzi îl urăsc din tot sufletul meu. Pur și simplu îmi face rău. Sunt zile în care îl iubesc foarte mult, dar azi nu e una dintre ele. Și e OK. Mă iert și merg mai departe. Amin”, a scris Andreea Prisăcariu pe Twitter.

Andreea Prisăcariu, „rebela” tenisului românesc, a fost amendată pentru obscenităţi

Andreea Prisăcariu a dezvăluit, în urmă cu trei ani, că a fost amendată cu 50 de euro (aproximativ 250 de lei) pentru obscenităţi. Sportiva spune că a răbufnit în timpul unui turneu şi a spus <<Hai, Andreea, picioarele!>>. Arbitrul a considerat că acestea sunt obscenităţi şi a „taxat-o”.

Pentru obscenităţi (n.r. a primit o amendă de 50 de euro). A fost o chestie dubioasă. Mi-am dat o palmă peste picioare şi am strigat: <<Hai, Andreea, picioarele!>>. Am strigat foarte tare. Eram şi singură. Eu sunt o fire foarte vocală pe teren, trăiesc fiecare minge la intensitate maximă.

Arbitrul a interpretat că am zis un cuvânt urât. Ei au datoria să ştie toate obscenităţile. Trebuie să aibă o idee. Jucam şi contra unei fete care era de acolo. După, m-am închis în mine. Pe toate ne ia capul, la un moment dat, pe teren!”, a spus Andreea Prisăcariu, în exclusivitate, la AS.ro LIVE.

Andreea este supranumită „rebela” tenisului românesc datorită tatuajelor sale. Fostă campioană națională la juniori are peste 20 de tatuaje.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

23:32 15 apr.

Aston Villa, două goluri în trei minute cu PSG. Execuţii de senzaţie ale englezilor

23:10 15 apr.

„Sper să nu ratez trofeul”. Cosmin Olăroiu, după calificarea lui Al Sharjah în finala Ligii Campionilor Asiei 2

22:43 15 apr.

Şeful Formulei 1, veşti proaste pentru fani! Ce circuit riscă să iasă din calendar: „Din ce în ce mai dificil”

22:41 15 apr.

Veste uriaşă pentru Dinamo. Se va semna contractul pentru noul stadion din Ştefan cel Mare

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și