S-a aflat adversara Simonei Halep din semifinalele Transylvania Open! „Abia aştept meciul”. La ce oră va începe partida

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 29.10.2021, 20:45

Simona Halep

Profimediaimages

Marta Kostyuk nu i-a dat nicio şansă jucătoarei cu origini româneşti, Emma Răducanu. A fost 6-2, 6-1 pentru ucraineancă. Astfel, prima dispută Simona Halep – Emma Răducanu se amână. Ucraineaca o va înfrânta sâmbătă, nu mai devreme de ora 17.00, pe Simona Halep în a doua semifinală de la Transylvania Open.

S-a aflat adversara Simonei Halep din semifinalele Transylvania Open

La finalul meciului câştigat în faţa Emmei Răducanu, Marta Kostyuc a vorbit despre rezultatul extraordinar pe care l-a obţinut. Este a treia semifinală pe care o reuşeşte ucraineanca în acest sezon. „Sincer, nu ştiu cum am câştigat primul game. Am câştigat totuşi şi am extras încredere. Am simţit că nu pot pierde meciul. Apoi, mi-am dat seama în game-ul 5 cum să joc şi să câştig. A fost un meci rapid. Nu am putut să o citesc bine. E greu să răspunzi când dă mingea în teren”, a spus ucraineanca la finalul meciului, la interviul oferit pe terenul de joc.

Marta Kostyuc, cuvinte uriaşe la adresa Simonei Halep

Marta Kostyuc a vorbit apoi şi despre semifinala cu Simona Halep, de sâmbătă. Ucraineanca o apreciază enorm pe Simona Halep. Nu a uitat nici acum meciul pierdut la Indian Wells. „Sincer, m-am luptat la Indian Wells un set. Nu am jucat însă bine în setul 2. Sper să o împing mâine cât mai mjlt. E o persoană extraoridnară Simona. Abia aştept. Vreau să joc în prima mea finală”, a mai spus Marta Kostyuc, la finalul meciului.

4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi