Simona Halep, momente speciale în Germania! Numărul 3 mondial a trecut deja la treabă pe iarbă.
Simona Halep, momente speciale în Germania
Halep a postat imagini pe contul ei de Facebook de la antrenamente, alături de antrenorii Daniel Dobre şi Darren Cahill.
“Înapoi pe iarbă. Sentimentul e minunat!”, a fost mesajul scris de Halep, chiar în ziua în care a ajuns în Germania.
https://www.facebook.com/100044393680642/posts/334099831413137/
Simona Halep: “Îmi doresc să câştig din nou Wimbledonul”
Simona Halep e la 100% înainte de Wimbledon. Campioana din 2019, ultima ediţie care s-a jucat, a pleacat în această dimineaţă spre turneele de iarbă aptă din punct de vedere fizic, după accidentarea de la Roma.
„Eu îmi doresc să câştig din nou Wimbledonul. Am un turneu de pregătire, unde sper să joc bine. De doi ani nu am mai jucat pe iarbă, mi-era dor. E alt joc şi sunt entuziasmată.
Ar însemna mult să îmi păstrez trofeul, dar e mult prea greu, am stat foarte mult departe de tenis. Acum, sunt 100% din punct de vedere fizic”, a spus Halep, înainte de plecarea spre Frankfurt.
Halep, la prima ediţie a turneului de la Bad Homburg
Simona Halep va participa la prima ediţie a turneului de la Bad Homburg. Competiţia se desfăşoară pe iarbă şi este un turneu pregătitor pentru Wimbledon.
„Salutare! Am veşti foarte bune! Sunt foarte încântată să anunţ că voi participa la prima ediţie a turneului Bad Homburg. De-abia aştept să văd toţi fanii în tribune. Ne vedem curând”, a spus Simona, în urmă cu o săptămână, într-un clip postat pe reţelele de socializare.
- Simona Halep va juca în Germania
- Românca se pregăteşte pentru Wimbledon
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Irina Begu, victorie dramatică în primul tur la WTA Bad Homburg! A învins o legendă a tenisului în aproape trei ore
- Lovitură uriașă în tenisul profesionist! Campioana de la Wimbledon, suspendată patru ani. Decizia ITIA
- Sorana Cîrstea se menţine pe locul 18. Jaqueline Cristian a urcat pe 38
- Serena Williams poate reveni în tenis la 44 de ani! A primit wild card de la Wimbledon, în proba de simplu
- Irina Begu, calificare pe tabloul principal la WTA Bad Homburg! Românca, victorie în fix două ore































