Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 6-0. „Simo” și-a distrus adversara în decisiv! Românca e în semifinale la Linz

Antena Sport Publicat: 10 noiembrie 2021, 21:05

Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 6-0. „Simo și-a distrus adversara în decisiv! Românca e în semifinale la Linz

Cum și-a propus Simona Halep să revină în top 10 WTA

Profimediaimages

Simona Halep a început catastrofal meciul cu Jasmine Paolini. Românca i-a luat doar două puncte adversarei în primele trei game-uri. „Simo” a avut și câteva ieșiri nervoase și a pierdut setul cu 4-6.

Jocul româncei s-a schimbat însă radical în setul al doilea. Jocul a fost mult mai echilibrat. Halep s-a salvat și a rămas în meci, reușind să câștige game-ul pe propriul serviciu la 5-4 pentru adversară. Românca a fost mai lucidă în prelungiri și a câștigat setul cu 7-5.

În decisiv, Simona Halep ne-a amintit de perioada ei de grație. Nu i-a lăsat nicio șansă lui Paolini, care s-a prăbușit de tot. A fost 6-0 în decisiv pentru româncă, care s-a calificat în semifinale la Linz. După victoria cu Jasmine Paolini, Simona Halep e sigură că va încheia anul 2021 în top 20 WTA.

Update 21.10: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 6-0! Victorie pentru Simona Halep! Românca a revenit de la 0-1 la seturi și s-a calificat în semifinale la Linz

Update 21.05: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 5-0! Românca ne aduce aminte de perioada de grație. Va servi pentru meci

Update 20.55: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 4-0! „Simo” își distruge adversara și mai are nevoie de două game-uri pentru victorie

Update 20.50: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 3-0! Românca joacă fabulos în decisiv și e la trei game-uri de victorie

Update 20.45: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 2-0! „Simo” continuă seria bună și se distanțează la două game-uri în decisiv

Update 20.40: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5, 1-0! Românca începe bine setul decisiv

Update 20.33: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 7-5! Românca revine extraordinar și câștigă setul al doilea. Meciul merge în decisiv

Update 20.30: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 6-5! „Simo” trece în avantaj și e la un game să câștige setul

Update 20.26: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 5-5! Simona câștigă punctul pe propriul serviciu și rămâne în meci

Update 20.21: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 4-5! Italianca o surprinde iar pe Halep și este la un singur game de victorie!

Update 20.15: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 4-4! „Simo” este egalată în setul al doilea, dar păstrează șanse să rămână în meci

Update 20.10: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 4-3! După ce a reușit să egaleze, „Simo” se vede din nou condusă

Update 20.07: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 3-3! Românca revine după ce a fost condusă și egalează situația în setul al doilea

Update 20.03: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 2-3! „Simo” a câștigat un game crucial și rămâne în cursa de revenire

Update 19.55: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 1-3! Break pentru Paolini! Italianca se distanțează la două puncte în setul al doilea

Update 19.49: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 1-2! Jucătoarea din Italia continuă seria bună și conduce și în setul al doilea

Update 19.48: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 1-1! Italianca se ține tare și face rebreak-ul

Update 19.45: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6, 1-0! Românca începe setul al doilea cu break

Update 19.40: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-6! Set pentru italiancă! În ciuda eforturilor lui Halep, Paolini își menține sângele rece și câștigă primul set

Update 19.34: Simona Halep – Jasmine Paolini 4-5! Break pentru Halep! Românca se apropie la un singur game de adversară și va servi ca să egaleze situația în primul set

Update 19.31: Simona Halep – Jasmine Paolini 3-5! „Simo” încă luptă pentru primul set! Paolini servește ca să-l câștige

Update 19.21: Simona Halep – Jasmine Paolini 2-5! Italianca reface iarăsi diferența de trei game-uri și mai are nevoie de doar unul singur ca să câștige primul game. Nervoasă, Simona Halep a dat de pământ cu racheta.

Update 19.16: Simona Halep – Jasmine Paolini 2-4! „Simo” ține ritmul cu adversara și încearcă să răstoarne scorul în primul set

Update 19.11: Simona Halep – Jasmine Paolini 1-4! Joc bun pentru italiancă, care reface diferența de 3 game-uri

Update 19.08: Simona Halep – Jasmine Paolini 1-3! Primul game reușit de Simona! Românca dă semne de revenire

Update 19.04: Simona Halep – Jasmine Paolini 0-3! Început formidabil pentru italiancă. Simona Halep a reușit să-i ia lui Paolini doar două puncte în primele trei game-uri. Scorul este 3-0 pentru jucătoarea din Italia

Update 19.02: Simona Halep – Jasmine Paolini 0-2! Italianca a făcut break-ul

Update 18.58: Simona Halep – Jasmine Paolini 0-1! Jucătoarea din Italia reușește primul punct al meciului

Update 18.56: A început meciul. Jasmine Paolini sevește prima

Știrea inițială

Aceasta va fi a doua întâlnire directă dintre cele două. Simona s-a impus în prima, în 2020, la Roma. A fost 6-3, 6-4, în turul secund al competiţiei pe care ulterior Simo a şi câştigat-o.

Simona Halep a eliminat-o în turul al doilea pe Aliaksandra Sasnovich. De cealaltă parte, Paolini le-a eliminat până acum pe ucraineanca Dayana Yastremska, 97 WTA, și pe chinezoaica Saisai Zheng, 87 WTA.

Simona Halep – Jasmine Paolini | Simo a bătut-o pe Aliaksandra Sasnovich

Simona Halep și-a luat revanșa în fața jucătoarei din Belarus pentru eșecul din urmă cu o lună de la Indian Wells. Românca s-a distanțat fulgerător la 4-0 în primut set, dar Sasnovich a revenit uluitor și a restabilit egalitatea. Halep a lăudat viteza de joc a adversarei.

„Și-a schimbat jocul, a fost mai rapidă, mi-a fost foarte greu la retur. A fost mai agresivă și cred că eu am devenit mai defesivă. Am jucat prea mult pe mijloc la retur, dar în per total cred că a fost un meci bun”, a spus Simona Halep, după meci.

Simona Halep, lecție de modestie la Linz!

Simona Halep este prezentă la Linz pentru ultimul turneu WTA la care va participa în 2021. „Simo” a mers la competiție cu trenul și a explicat motivul pentru care a luat această decizie.

„Toată lumea vorbeşte despre asta, dar nu este prima oară când merg cu trenul. Fac lucruri normale şi separ viaţa de jucătoare de viaţa normală.

Sunt o persoană normală şi îmi place să fac lucruri normale. Nu e dificil să iei trenul, mi-a plăcut. Am fost cu echipa. Nu am mers cu un avion privat până acum, mi-e frică şi vreau să rămân o persoană normală”, a spus Simona Halep, într-o conferință de presă.

Cine va fi golgheterul Ligii 1?

22:00 LIVE VIDEOLeicester – Southampton 0-0. Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:59 Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League 21:51 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out cu 3 etape înainte de final 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:40 FC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! „Roş-albii”, pe loc de retrogradare! 20:30 Mark Williams – Si Jiahui 9-10. Galezul, out de la Campionatul Mondial de snooker. Chinezul, evoluţie perfectă în decisiv 20:28 Scene uluitoare la meciul Botoşani – Dinamo! Motivul incredibil pentru care Bogdan Andone a fost eliminat! Scandal şi în tribune Vezi toate știrile