Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 7-5, 6-3 | Spectacol total la Linz! ”Simo” s-a calificat în sferturile de finală după un meci nebun

Antena Sport Publicat: 9 noiembrie 2021, 18:45

Simona Halep

Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 7-5, 6-3

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 6-3. Final de meci! Simona s-a calificat în sferturile de finală de la Linz.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-3. Sportiva din Belarus reduce din diferență.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-2. Simona câștigă un game perfect.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-2. Sportiva din Belarus câștigă un nou game.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-1. Simona se apropie de câștigarea meciului.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 3-1. Sportiva din Belarus a câștigat primul game din setul secund.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 3-0. Campioana noastră face spectacol în al doilea set.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 2-0. Simona nu îi dă nicio șansă adversarei.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 1-0. Campioana noastră începe perfect setul secund.

Update: A început setul secund!

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 7-5. Simona câștigă primul set și evită tie-break-ul.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 6-5. ”Simo” este din nou în avantaj.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-5. Ce meci! Sportiva din Belarus egalează din nou!

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 5-4. Simona încheie seria adversarei în mare stil.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-4. Sportiva din Belarus a profitat din nou de greșelile Simonei și a restabilit egalitatea.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-3. Meci nebun la Linz! Simona a pierdut un nou game.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-2. Aliaksandra câștigă al doilea game consecutiv.

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 4-0. Simona face spectacol total!

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 3-0. “Simo” nu îi dă nicio șansă adversarei!

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 2-0. Campioana noastră joacă excelent și câștigă un nou game!

Update: Simona Halep – Aliaksandra Sasnovich 1-0. “Simo” a început în forță confruntarea!

Update: A început meciul!

Aceasta este a treia directă dintre cele două, victoriile fiind împărţite. În 2019, Simona s-a impus la Wimbledon, cu 6-4, 7-5, şi a câştigat ulterior competiţia. Jucătoarea din Belarus şi-a luat revenşa la Indian Wells 2021, 7-5, 6-4.

Declaraţiile Simonei înainte de meci

Pentru Simona, acesta este ultimul turneu din 2021. Românca susţine că poate reveni la forma ei maximă, în 2022. Până atunci, ea a rămas fără turneu câştigat în acest sezon.

„Sunt ok, m-am recuperat. N-a fost o accidentare, a fost doar un blocaj, cum am mai avut. Normal, în câteva zile îmi trece și sunt bine acum. Vreau meciuri, sper să câștig câteva meciuri ca să pot să intru din nou in ritm.

Îmi doresc doar să joc bine și să joc ca la Cluj, să ma bucur, pentru că până la urma este ultimul turneu și nu am nicio așteptare majoră. Ultima dată am jucat în 2012, deci acum mulți ani. Mă bucur să merg din nou acolo, este o sală superbă și sper să joc bine„, a declarat Simona Halep la plecarea din România.

Antrenorul Simonei Halep trage un semnal de alarmă

Antrenorul Simonei Halep trage un semnal de alarmă. „Te întrebi dacă mai poți!”, a anunțat Daniel Dobre după finala pierdută de „Simo” la Transylvania Open 2021.

„Simona a avut o săptămână stresantă, pentru că a jucat acasă, împotriva generației tinere. Tenisul se schimbă, s-a tot schimbat în ultimii ani! Nu vrei să pierzi, te întrebi dacă mai faci față.

S-a descurcat cu brio! Simona vine după o perioadă grea. Anett are de 30 victorii și doar două înfrângeri de când a început colaborarea cu noul antrenor! A durut-o spatele, au mai apărut niște dureri după ce a lovit mai tare.

Simona își dorește să se îmbunătățească, în ultima perioadă nu a jucat atât de multe meciuri. Când stai 3 luni, pierzi ritmul! Ea și-a dorit să joace bine acasă, se simte bine aici, știe că lumea o susține”, a declarat Daniel Dobre pentru digisport.ro.

22:00 LIVE VIDEOLeicester – Southampton 0-0. Liderul din Championship vrea să se distanţeze în fruntea clasamentului 21:59 Dinamo Bucureşti – Skjern Handbold 28-27, în turul sferturilor European League 21:51 Dinamo şi FCU Craiova, ultimele clasate în Liga 1! Cum arată clasamentul în play-out cu 3 etape înainte de final 21:16 „Sper să le stricăm sărbătoarea” Anunţul lui Laszlo Dioszegi înainte de Sepsi – FCSB! 21:08 Dan Petrescu nu va aştepta finalul sezonului! Când va reveni pe banca lui CFR Cluj 21:00 LIVE VIDEOAl Hilal – Al Ain se joacă ACUM, AntenaPLAY! Se stabileşte prima finalistă din Liga Campionilor Asiei 20:45 Romario Benzar, scos cu ambulanţa de pe teren în Botoşani – Dinamo! Fault teribil comis de Hakim Abdallah 20:40 FC Botoşani – Dinamo 2-1. Dezastru pentru „câini”, care au primit un alt gol în prelungiri! „Roş-albii”, pe loc de retrogradare! 20:30 Mark Williams – Si Jiahui 9-10. Galezul, out de la Campionatul Mondial de snooker. Chinezul, evoluţie perfectă în decisiv 20:28 Scene uluitoare la meciul Botoşani – Dinamo! Motivul incredibil pentru care Bogdan Andone a fost eliminat! Scandal şi în tribune Vezi toate știrile